Komentarze autora Free Your Mind

 • 26.11.2015 20:24

  @MESZEK

  mam takie odczucie "deja vu", bo to za czasów marksizmu-leninizmu było wielu naukowców na uczelniach peerelowskich, którzy taką "zgodnością zdań" się wykazywali. Napisali mnóstwo książek, mnóstwo artykułów, odbyli mnóstwo konferencji etc.

 • 26.11.2015 19:20

  @PIKO

  zamiast komentarza napisałem całą notkę w odpowiedzi na Twoją.

 • 26.11.2015 19:19

  @RADZIO92

  to chyba na razie niepotwierdzone doniesienia.

 • 25.11.2015 21:53

  @ROMEK M

  czyli całą dokumentację automatycznie przejmie prokuratura cywilna?

 • 25.11.2015 20:55

  @JANEKP1

  to było dość łatwe do przewidzenia.

 • 25.11.2015 20:55

  @RADZIO92

  to ciekawe, w jaki sposób zostanie przejęte śledztwo przez prokuraturę cywilną.

 • 25.11.2015 20:14

  @PIKO

  u mnie działa normalnie.

 • 25.11.2015 09:27

  @PIKO

  słusznie.

 • 25.11.2015 09:21

  @JANEKP1

  z tego samego artykułu:

  "Naukowiec dodaje, że nowa komisja liczyć będzie również nie tylko na pojedynczych ekspertów, ale też na zagraniczne laboratoria i ośrodki naukowe."

  Tylko jaki materiał dowodowy zostanie do tych ośrodków/laboratoriów przekazany (bo tego Nowaczyk już nie mówi)? Fragment samolotu znaleziony w Smoleńsku i przywieziony przez dr. Gruszczyńskiego? Czy wznowione zostaną ekshumacje, czy też badania będą polegać po prostu na rozszerzeniu formuły ukształtowanej na konferencjach smoleńskich? Przypomnę, że na spotkaniu z ZP prof. Baden podkreślał, iż muszą zostać zbadane ciała wszystkich ofiar, by można było ustalić, czy doszło do eksplozji.

  Pozdr

 • 24.11.2015 20:09

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA

  dzięki za miłe słowa :)

 • 24.11.2015 19:49

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA

  mnie cały czas zastanawia "Załącznik 7" - komu został udostępniony (i czy został komuś udostępniony)? Dobrze, że zarchwizowałeś te linki, ta dokumentacja powinna być dostępna.

  Pozdr

 • 24.11.2015 19:43

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA

  na stronie NPW na razie bez zmian

  image

  ale archiwizuję, jakby i tu kiedyś blokada dotarła.

 • 24.11.2015 19:25

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA 18:54

  ale w ten sposób moje opracowania, których komplet jest tutaj zyskują historyczną wartość, wszak publikuję w nich skany, cytaty i ilustracje z nieistniejącej dokumentacji rządowej komisji. No kto by pomyślał?

 • 24.11.2015 19:08

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA 18:52

  takie zniknięcie bez pożegnania, można rzec. W ten sposób jednak nie ma dostępu do dokumentacji.

 • 24.11.2015 18:54

  @GEORGE-M

  ja nie wiem, czy przy okazji nie zablokowano strony KBWLLP (vide komentarz wyżej). W ten sposób przestają być dostępne opracowania KBWLLP wraz ze stosownymi "stenogramami".

 • 24.11.2015 18:52

  @KORMORAN321

  dzięki za wklejki,

  pozdr

 • 24.11.2015 18:51

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA (PS)

  Awaria?
  image
  Już bowiem zacząłem się zastanawiać, co w takim razie ze stroną niezapomnianej KBWLLP.

 • 24.11.2015 16:52

  @GEORGE-M (PS)

  Jeszcze jedna ciekawostka:

  "(...) Bloger Jacek Jabczyński z portalu pomniksmolensk.pl - badając tzw. metadane (czyli elektroniczne metryki) tych fotografii - odkrył, że pierwsze zdjęcia wykonane w Smoleńsku przez członków polskiej komisji pochodzą z... 11 kwietnia 2010 r. A więc dopiero dobę po zniszczeniu samolotu, choć na internetowej stronie zespołu Laska napisane jest, że eksperci byli na miejscu tragedii "bezpośrednio po katastrofie". Ale to nie wyczerpuje skali „profesjonalizmu” komisji Millera. Jak odkrył Jabczyński - do wykonania wymienionych zdjęć członek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych użył nie aparatu fotograficznego, lecz... telefonu komórkowego Nokia E66. (...)"
  link

 • 24.11.2015 16:47

  @AEROZOLINTI

  nie, nie widziałem p. Jelonka, ale z tego, co piszesz, chyba niewiele straciłem.

  "Jakość tego "śledztwa" w wersji medialnej jest żenująca."

  Zgadzam się całkowicie. Co więcej, pp. J. Jaskólska i P. Jakucki (tu) już przed trzema laty sporo mówili o poziomie dziennikarstwa zajmującego się sprawą tragedii. Przypomnę dwa fragmenty, które się wcale nie zestarzały:

  JJ: "W Polsce nie ma dziennikarstwa śledczego, gdyż nikomu na tym nie zależy. Są, owszem, pojedyńczy dziennikarze tropiący mniejsze lub większe afery, ale to wszystko. A i to nie wiem, czy dzieje się niezależnie, czy raczej w ramach rozgrywek kto kogo. Nawet prawicowi dziennikarze śledczy, którzy mają rzekomo reprezentować inne, wyższe standardy, „swoich” nie ruszają. Relacjonował Pan wysłuchania przed zespołem parlamentarnym badającym tragedię smoleńską i wie Pan doskonale o czym mówię. Słowem jest jakaś salonowa atrapa dziennikarstwa śledczego nie naruszająca interesów, których nie można naruszyć."
  (...)

  PJ: "Mówienie w warunkach polskich o dziennikarstwie śledczym jest nieporozumieniem. 23 marca br. „Gazeta Polska Codziennie” poinformowała, że „podczas badań ciał Przemysława Gosiewskiego, wicepremiera w rządzie PiS, oraz prof. Janusza Kurtyki, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, biegli nie potrafili określić przyczyny ich zgonu. Mało tego, ich ustalenia są sprzeczne z ustaleniami rosyjskich patologów, potwierdzonymi później przez ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz oraz premiera Donalda Tuska, którzy twierdzili, że ofiary katastrofy zmarły na skutek wielonarządowych obrażeń. Tymczasem narządy wewnętrzne ekshumowanych ofiar nie zostały naruszone.”

  Po takiej informacji, jeśliby istniało niezależne, a więc wolne od politycznych nacisków, dziennikarstwo śledcze, w prasie powinno zawrzeć, informacja przecież – jako podważająca wszystkie dotychczasowe ustalenia dotyczące 10 kwietnia 2010 roku – jest wybitnie przełomowa. Znalazł Pan kontynuację tego wątku na pierwszych stronach gazet niezależnych, prawicowych, nieważne jak je zresztą nazwiemy, kontestujących działania rządu i prokuratury? Nie, ale nie mogło jej być, skoro pojawiła się koncepcja wybuchów w tupolewie. Nie na miejscu byłoby więc stawianie pytania: „Czy mogła mieć miejsce eksplozja, skoro narządy wewnętrzne ofiar nie zostały naruszone?”. Spotkał się Pan z przypadkiem, gdy po wybuchu narządy wewnętrzne nie odnoszą obrażeń? Bo ja nie."

 • 24.11.2015 16:32

  Było, minęło

  image

  A tak ciekawie się zapowiadało swego czasu:

  image

  Pozostały tylko wspomnienia :)

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

 • Pytanie: jak?

  W szumie medialnym wokół nowej KBWLLP umknęła chyba nie tylko mnie informacja...  

  5.02 07:32197 Komentuj
 • Króciutko

  W ferworze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia umknęła nam chyba jedna rzecz, to jest...  

  23.12.2015 07:08181 Komentuj
 • Jeszcze o kwestii prawdy

  Moja niniejsza notka powstała z inspiracji postem Piko, który w kontekście...  

  26.11.2015 18:55256 Komentuj

Moje ostatnie komentarze

 • @EPITWO

  film "Lot" znakomity, swoją drogą.

  12.02 14:46197 Komentuj
 • @JANEKP1

  wojsko z telewizji czerpało informacje?

  12.02 14:46197 Komentuj
 • @CISZA

  "Marek Pyza: Ten opis wskazuje na nowe zdjęcia satelitarne… Dr Berczyński: Być może…...

  10.02 07:00197 Komentuj
 • @KISIEL

  obyś miał rację z tym ujawnianiem :)

  10.02 06:57197 Komentuj
 • @KISIEL

  J. Wojciechowski niech dopisze do tych życzeń kwestię ujawnienia dokumentacji dot. 10 Kwietnia...

  9.02 07:10197 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      

Moje tagi

Ulubione