Komentarze autora Free Your Mind

 • 29.08.2015 18:19

  @CISZA

  narracja "katastroficzna" była rozłożona w czasie. To nie była jedna chwila, w której "wszystko powiedziano".

 • 29.08.2015 17:57

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  może. Z telefonu notka mi się otwiera i mogę komentować.

 • 29.08.2015 17:56

  @UNUKALHAI

  Tak, chaos informacyjny może być sposobem na zmęczenie odbiorców medialnego przekazu.

 • 29.08.2015 14:25

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ vs EPITWO 13:40

  okładki "Faktów i Mitów" oraz "Nie" są do obejrzenia na s. 2 (tej części) "Czerwonej strony Księżyca".

 • 29.08.2015 14:11

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  sądzi Pani, że to wina mojego komputera? Ale w takim razie inne notki powinny mi się nie otwierać także. (Na razie admin mi nic nie odpowiedział.)

 • 29.08.2015 14:11

  @EPITWO 13:12

  nie, nie - 6:30. Nawet w clarisie z 18-03-2010 jest mowa o 6:30 (4:30 UTC):
  image
  W "raporcie MAK" też podawano pierwotną godzinę 6:30, choć, rzecz jasna, dodawano, że o blisko godzinę później wyleciał PLF 101.

 • 29.08.2015 14:08

  @EPITWO 12:48

  jest to w Czerwonej stronie Księżyca na s. 10 (przypis).

 • 29.08.2015 12:20

  @KORMORAN321

  o, dzięki :)

 • 29.08.2015 12:14

  @KORMORAN321

  a u mnie nie :) Napisałem do Admina, by usterkę usunięto. Tymczasem proszę o komentowanie pod niniejszą, "okęcką", notką.

 • 29.08.2015 11:55

  @MMARIOLA [komentarz spod dzisiejszej notki]

  "Olechowski 10.04.2010 Panorama

  Nasz kolega redakcyjny, ktory byl tutaj,tak jak mowilem, nasz hotel jest niedaleko, doslownie kilkaset metrow od miejsca katastrofy, naprzeciwko tego miejsca i nasz kolega redakcyjny,ktory byl w hotelu w czasie tego wypadku.
  Potwierdza, ze ten samolot KILKAKROTNIE
  przelatywal tutaj nad tym terenem, KRAZYL

  https://www.youtube.com/watch?v=K5d3SC2H3nk#t=689"

  Tu się pojawia pytanie, czy faktycznie tak opowiadał Olechowskiemu Wiśniewski, czy też sam Olechowski tak od siebie to potwierdzenie do swej relacji wcisnął. W tym wywiadzie z 10-04 mamy bowiem tylko tyle w tej kwestii:

  „Podobno on krążył nad...”

  SW: „Bardzo możliwe. Bo ja słyszałem, że... myślałem, że to inny samolot, bo to trudno powiedzieć, ja nie jestem znawca nie potrafię określić po dźwięku silnika, czy to jest ten sam, czy inny. Bo tu jak podejście do lotniska i mógł, tak jak przedtem leciała CASA, później leciał polski samolot, później rosyjski, jak przylatywał premier Tusk, to myślałem to też taka: dwie-trzy ekipy jadą: najpierw dziennikarze, później ktoś tam i ktoś tam. Dlatego akurat stałem w oknie z ciekawości: który po kolei? Jak to typowy montażysta. No i widzę, samolot leci, huk, ogień. No to, co robię? Biorę za kamerę i biegnę.”

  Najbardziej jednak rzucającą się w oczy rzeczą, jeśli chodzi o wywiady SW z pierwszych godzin i dni po tragedii, jest to, że on nigdzie nie kwestionuje obowiązującej wtedy godziny 8:56 jako momentu "katastrofy".

 • 29.08.2015 11:49

  @CISZA [chodzi o komentarz spod następnej notki]

  "Pyza: "Słyszeliśmy wielokrotnie szum silników niemal nad naszymi głowami, ale nic wtedy jeszcze nie budziło niepokoju...
  Sytuacja na miejscu, gdy przyjechaliśmy, była bardzo dramatyczna."

  ??? przepraszam ale nie rozumiem, gdzie on był przed "katastrofą""

  * *
  Pyza miał ponoć być w Katyniu, ale z tego, co opowiadał jego operator (w filmie J. Kruczkowskiego), miał z hotelu Nowyj dość późno wraz z paroma jeszcze osobami jechać do tego Katynia. Do dziś nie wiadomo, co (i kiedy) dokładnie Pyza słyszał, nim wyjechał z hotelu.


  "Waszczykowski: To są nieoficjalne informacje, że pilot przez 2 godziny krążył nad lotniskiem, że 4-krotnie próbował podchodzić do lądowania ..."

  To nie Waszczykowski, to reporter sprzed pałacu prezydenckiego opowiada

  "Znaczy, że start z Okęcia wcześniejszy! Te 2 godziny krążenia przed "katastrofą" okazały się "niepoprawne" a z 4 podejść zgodnie się wycofano, bo "ustalono" późniejszy czas startu z Okęcia."

  Ewidentnie start byłby wcześniejszy, gdyby tak długo samolot krążył nad Smoleńskiem. Zauważmy, że zrazu "ruchome" okazały się i "godzina katastrofy", i "godzina startu" z Okęcia.

  Pozdr

 • 29.08.2015 11:45

  @KORMORAN321

  ""[Tu fragment wywiadu z Wiśniewskim pod boczną bramą Siewiernego – pominięte zostaje to, co SW opowiada o braku ciał i foteli] "

  Informacja zupełnie nieistotna, to ją pominęli. Dlaczego to teraz bije tak po oczach?

  Kolejny raz od początku i coraz wyraźniej widać tę bezczelną manipulację.

  I Waszczykowski oczekujący na wiarygodną informację od czekistów :(("

  Bardzo sprytnie obchodzono się z materiałami i relacjami Wiśniewskiego. Młócono fragmenty moonfilmu (zwykle z pominięciem chwili mijania wozu strażackiego, gostka z papierosem i momentu zatrzymania przez FSO/FSB), a przy okazji pomijano te części relacji spod bramy, które kłóciły się z wizją "normalnego wypadku lotniczego".

  Co do Waszczykowskiego, to wygląda na to, że to cały zespół ludzi z (dawnej) KP postawiono na nogi 10 Kwietnia, ale jak wiemy z relacji Dudy, zbyt długo nie czekano na "oficjalne potwierdzenie śmierci Prezydenta".

  Pozdr

  P.S. Odpowiadam tu na Pański komentarz spod dzisiejszej notki.

 • 29.08.2015 11:37

  @KORMORAN321

  http://www.salon24.pl/#error-404

  Takie coś mam.

 • 29.08.2015 11:36

  @KORMORAN321

  a ja nie mogę otworzyć notki ani komentarzy. Gdy klikam na link przekierowuje mnie na główną stronę.

  Pozdr

 • 29.08.2015 11:36

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  tak, Zychowicz zajął się bezpiecznymi tematami historycznymi, robiąc przy tym zaskakującą karierę.

 • 29.08.2015 11:35

  @PIKO

  pamiętaj jeszcze o relacji jednego z pracowników IPN-u, który wspominał, że prof. Kurtyka dzwonił do niego kilka minut po 6-tej, mówiąc, że wsiada na pokład samolotu.

 • 29.08.2015 10:00

  @All brothers and sisters

  coś się buraczy moja najnowsza notka na s24, nie wiem czemu wyskakuje "błąd". Niecierpliwym proponuję wizytę:

  tu.

 • 29.08.2015 09:25

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  jak Pani pamięta, wedle ofic. dokumentacji, rano miała się też odbyć próba silników tupolewa. Niewykluczone, że to właśnie obserwowali dziennikarza odlatujący jakiem-40. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli już po piątej rano byliby goście w saloniku VIP-ów, to na pewno nie na lot o 7:27 czy 7:23. Jeśliby tupolew faktycznie miał lecieć o 5-tej czy po 5-tej to raczej do Mińska na Białorusi, bo nie do Smoleńska. Ma Pani rację, że Ferenc-Chudy na przestrzeni tych pięciu lat nie był specjalnie wylewny, jeśli chodzi o relacje z 10-04 - ale może przyjdzie czas, że będzie składał jakieś poważne, długie zeznania w tej sprawie?

 • 29.08.2015 08:38

  @EPITWO 22:58

  może być link?

  http://wyborcza.pl/1,76842,8599278,To_byla_kula_z_ludzkich_cial__320_fragmentow_96_ofiar.html

  "Jeden z rosyjskich strażaków relacjonuje: "W środku wraku było miejsce "kula", w której były ludzkie ciała. Te ciała były przemieszane. Samolot jest "rurą", a jak samolot się odwróci do góry nogami, ludzie odczepiają się z siedzeniami od podłoża samolotu. Pasy od siedzeń przecinają ludzkie ciała, a te ciała po uderzeniu samolotu o powierzchnię przyciągane siłą grawitacji udają się w jedno miejsce". Z ekspertyzy Instytutu Medycyny Sądowej w Moskwie wynika, że przebadano 320 fragmentów zwłok."

 • 29.08.2015 08:36

  @EPITWO vs MMARIOLA

  no właśnie coś jest nie tak z zegarem w tym artykule.

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Moje tagi

Ulubione