Komentarze autora Free Your Mind

 • 06.06.2016 17:14

  @NU Z GLIWIC 17:08

  "według mnie oni sami z siebie też się za to nie wezmą - właśnie dlatego, że nie "wierzą" w zamach" - stąd też moje wołanie na pustyni, by się znalazł jakiś choćby jeden sprawiedliwy nad Wisłą. Nie wiem, czy Pan obejrzał wywiad z Krauzem. Pod koniec reżyser zdaje się twierdzić, że ustalenie prawdy o wydarzeniach z 10-04 dopiero przed nami.

 • 06.06.2016 17:11

  @NU Z GLIWIC vs PIKO

  "Nie jest przecież wykluczone, że niektórzy z nich podążali śladem tych "pytań" - ale do niczego nie doszli lub rezultaty były nieinteresujące. A więc nie powstał z tego żaden materiał dziennikarski, bo nie było z czego go zrobić."

  No ale przecież o Okęciu żaden śledczy film Gargas nie powstał - w rezultacie więc wiemy "niemal wszystko" o smoleńskich leśnych dziadkach, a zgoła nic o świadkach z Warszawy z 10-04. Trzymając się zaś dictum szefa ZP (obecnie MON) wygłoszonego podczas posiedzenia ZP z udziałem moonwalkera Wiśniewskiego: "Proszę pana, dokumenty i dobre wiersze nie giną. Naprawdę" (to było a propos materiału wideo z przylotami na Siewiernyj w dniu 7-04-2010, któremu ponoć FSB skonfiskowała w ramach wzięcia "kasety na wabia" polskiego montażysty (link)), chętnie bym poznał właśnie jakieś "nieginące" dokumenty - niekoniecznie "dobre wiersze". Takie z Okęcia, z COP-u, z MON-u, z 36 splt etc. Pańska teza, że dziennikarze nie drążyli, bo może nie byłoby czego, jest kusząca intelektualnie, ale ja wolałbym zamiast optymistycznie zakładać, że... "tam nic nie ma" (dictum Plusnina a propos urządzeń wspomagających pilotów po zachodniej stronie XUBS) przekonać się o tym (że "nic nie ma"), mając taki czy inny materiał dowodowy przed oczami. Tego właśnie od 6 już lat brakuje :)

  Nie wiedzieć czemu, bo sprawa powinna być prosta jak budowa cepa: wylecieli, źle podeszli do lądowania, "w położeniu plecowym" doszło do "awarii". Są od lat jakieś niesamowite problemy z odtworzeniem najprzeróżniejszych elementów warszawsko-smoleńskiej historii. I uważam, że jest to bardzo interesujące, choć niekoniecznie dla spolityzowanych dziennikarzy śledczych.

 • 06.06.2016 16:59

  @PIKO

  nie tylko kompromitacja. Wyciekła też informacja o tym, że dla Dowódców miał być osobny samolot.

 • 06.06.2016 16:56

  @NU Z GLIWIC

  a to teraz aluzju poniał :) Zgłoszę jednak pewien głos odrębny. Proszę zwrócić uwagę, jak bardzo przecież żurnaliści rozmaici prześcigali się w "analizach smoleńskich" za czasów, gdy PiS był w opozycji. Być może już "przestali widzieć coś ciekawego" w historii z 10-04, a być może do dalszej kariery nie jest im to już potrzebne, skoro "zadanie wykonano". Jeśli bowiem działa się z politycznego rozkazu, to gdy rozkazu nie ma, to się jakiegoś tematu, obszaru "nie rusza".

 • 06.06.2016 15:06

  @ARCHIZ

  "zagadnienia te nie wydają się ważnie dla " dziennikarzy śledczych "i to niezależnie od "pochodzenia "" - choć wydawałoby się, że nie ma nic prostszego jak zdobycie zapisów kamer z warszawskiego lotniska, tak by jasno się nam odsłoniła historia sprzed wylotów. Kto, kiedy przybył do terminalu, kto obsługiwał delegatów i kiedy "wszyscy" wsiadali. Nie wiem już, co byłoby gorsze: to, gdyby taki zapis był, ale pozostawał utajniony - czy to, gdyby takiego zapisu w ogóle nie było, bo "zrobiło się zwarcie drucików" jak w kamerze wideo na Siewiernym w dniu 10-04.

 • 06.06.2016 15:02

  @PIKO

  "To że teraz nie wiadomo jak dokładnie przebiegała Operacja Warszawsko-Smoleńska nie oznacza, że jest niepoznawalna."

  Aczkolwiek ograniczoną poznawalność zapewnia selekcja lub też całkowity brak dokumentacji w różnych obszarach. Nie bez przyczyny przywoływałem dialog oficerów z COP-u. Ciekaw jestem, jakim sposobem się takie zapisy rozmów z wojska zdobywa (dziennikarze "Wprost" tego nie podali). Czy to się maila wysyła do COP-u i dostaje takie wypisy do dziennikarskiej lektury, czy jakieś inne drogi się uruchamia? Dość że nikt z COP-u, z tego, co pamiętam, na tę publikację z jesieni 2010 nie zareagował, a więc i nie odniósł się merytorycznie do treści rozmów. Gdyby więc obecny MON wydał "białą księgę" z tego rodzaju dokumentacją (i tą, o której wspominam w notce), poznawalność pewnych spraw by wzrosła. Ale nie spodziewam się jakoś takiej publikacji. Obym się mylił.

 • 06.06.2016 14:57

  @LOPE

  więc nie ciągnijmy nawet na tym poziomie "łagodności".

 • 06.06.2016 14:55

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA vs NU Z GLIWIC

  struny na złomowisku w Lęborku - to mi się podoba :D. Oczywiście struny nie mogłyby być nylonowe.

 • 06.06.2016 14:53

  @STACH79

  "nie lzja". Proszę posłuchać tej rozmowy z Krauzem, który też o "nie lzja" wspomina.

 • 06.06.2016 14:52

  @NU Z GLIWIC

  ale co to ma wspólnego z tematyką notki?

 • 06.06.2016 14:18

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA

  dzięki,
  pozdr

 • 06.06.2016 14:18

  @LOPE

  nie chciałbym schodzić na poziom inwektyw, mimo wszystko.

 • 06.06.2016 14:16

  @KRZESIMIR

  to ciekawe, że pisze Pan komentarz, w którym najpierw mnie Pan przeprasza, a potem znów obraża. Czytając zaś Pańskie wywody mam wrażenie, że Pan w ogóle nie rozumie, o co tu chodzi. Piko starał się wyłuszczyć sprawę, ale spłynęło to po Panu, jak po kaczce. Nie tak dawno Dakowski raz jeszcze te kwestie zgłaszał (pisał o tym u siebie na blogu), usiłując uzyskać odzew ze strony Macierewicza i Berczyńskiego, ale napotkał głuche milczenie. Powyższa notka jest w gruncie rzeczy konstatacją pewnego faktycznego stanu rzeczy polegającego na tym, że mimo upływu czasu nie jest publikowana żadna dokumentacja związana z 10-04 - przede wszystkim polska, a więc taka, po którą nie trzeba nigdzie jeździć, by uzyskać jakieś robocze kopie. Sprawą tą nie interesują się dziennikarze śledczy i dziennikarze w ogóle, co też jest warte odnotowania, bo wydawałoby się, że kwestia wyjaśnienia historii z 10-04 to pewien priorytet. Ja nie jestem od stawiania pytań rządowi, a rząd nie jest od odpowiadania na takie pytania. Instytucje rządowe są od realizacji konkretnych działań, ja zaś tych działań, choćby w przypadku MON, nie widzę. I nie mam pytań. Pytania mogliby wprawdzie zadawać dziennikarze, którzy mają niezwykle uprzywilejowany dostęp do ministrów, wiceministrów, dyrektorów departamentu, rzeczników, prokuratorów, wojskowych, ekspertów itd., a jednak nie zadają. I na koniec: powyższa notka ani słowem nie wspominała o hipotezie dwóch miejsc, a jedynie o tym, jak wielu materiałów związanych z 10-04 (bez względu na to, jakie ktokolwiek ma poglądy na to, co się mogło stać owego 10-04) nie zostało upublicznionych/jak wiele spraw pozostało niewyjaśnionych - mimo zmiany władzy w Polsce. I nad tym należałoby się głębiej zastanowić.

 • 06.06.2016 14:01

  @PIKO

  o tak, po dzieciach to widać - po nas oczywiście nie, bo człowiek jest wiecznie młody :) Poza tym świadomość, że w jakiś sposób utknęło się w pewnej problematyce i nie widać "światełka w tunelu", ponieważ za Chiny nie ma jakichś nowych danych (a stare okazały się, jak wiemy, niekompletne), także wzmaga poczucie "wiecznej młodości" :)

 • 06.06.2016 13:22

  @PIKO

  "W czerwcu tego roku uczestniczyłem w roboczym spotkaniu zorganizowany przez prof. Witakowskiego dotyczącym inwentaryzacji szczątków samolotu. Jednym z zaproszonych gości był 3zet, który miał okazję zaprezentować swoje analizy potwierdzające fakt inscenizacji katastrofy TU 154 101 na Siewiernym. Prezentacja zamiast planowanych 20 minut trwała 120 minut. Na koniec ze strony oglądających padło zdanie - „i co, parę lat pracy do kosza?”."

  (Z linkowanej przez Ciebie notki). Tak właśnie sobie uzmysłowiłem, że to już rok od tamtego Waszego spotkania "na szczycie".

 • 06.06.2016 13:01

  @MMARIOLA

  o, fajnie, że się pojawiłaś :)

 • 06.06.2016 12:52

  @KRZESIMIR

  jeśli Pana nie interesują moje opinie, to niech mi Pan nie zaśmieca bloga komentarzami.

 • 06.06.2016 12:09

  @PIKO vs KRZESIMIR

  no właśnie zdumiewające jest to, że tyle osób nie zadaje sobie pytania, dlaczego tak jest. I nie zadają (nie tylko sobie) tego pytania dziennikarze śledczy.

 • 06.06.2016 12:00

  @RECMA

  ale na czym ono się opiera - mam na myśli sprawę 10-04?

 • 06.06.2016 11:58

  @KRZESIMIR

  chłosta jest elementem wychowania :)

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Moje tagi

Ulubione