Komentarze autora Free Your Mind

 • 18.07.2014 18:50

  @TRZMIELKA

  wydaje mi się, że Gadowski należy do tych żurnalistów, co dużo ryczą, a mało mleka dają. Bardzo mało.

 • 18.07.2014 18:47

  @UNUKALHAI

  mam odmienne zdanie. Nie ma mowy o przypadku w tej sytuacji, ale o bardzo, naprawdę bardzo przemyślanym działaniu. Otwarte zestrzelenie samolotu pasażerskiego przez ruską armię nakazywałoby krajom, których obywatele byli na pokładzie, potraktować taki akt jako działanie wojenne i podjąć stosowne kroki odwetowe. W sytuacji, w której "strzelają zbóje z lasu" (siedzący gdzieś na Ukrainie), od których Moskwa "umywa ręce", pozwala sprawę zbrodni rozmyć już w punkcie wyjścia. Kreml zawsze może powiedzieć: "to nie my - to oni", a owych "onych" można szukać potem jak wiatru w polu. Tak więc zestrzelenie MH17 ma charakter prowokacji będącej klasycznym "rozpoznaniem bojem". Strzelamy waszych obywateli w biały dzień - i co nam zrobicie?

 • 18.07.2014 18:35

  @AE911TRUTHORG

  "obsługujący wyrzutnię wie, jaki jest cel, ponieważ wielkość samolotu widać na radarze, zestawy Buk są wyposażone w systemy identyfikacji swój-obcy, zdolne rozpoznać samolot cywilny, poza tym obsługa zna zasady ruchu powietrznego i powinna mieć mapy z zaznaczonymi korytarzami. Dla wyszkolonych ludzi rozpoznanie cywilnego samolotu nie jest problemem. Jeżeli ktoś użył zestawu Buk, to dokonał tego z pełnym rozmysłem, na podstawie parametrów celu i podstawowych informacji" -

  i to jest chyba istota rzeczy. Dlatego jak P. Zalewski ubiera się w szatki znawcy, który twierdzi:

  "wszystko wskazuje na to, że to zestrzelenie miało charakter przypadkowy, bo tam chodziło o inny samolot – samolot wojskowy. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z tragiczną w skutkach pomyłką."
  link

  - to można tylko z politowaniem pokiwać głową.

 • 18.07.2014 18:27

  @TRZMIELKA

  mam dwie książki Besançona ("Świadek wieku") i uważam go za świetnego analityka rzeczywistości sowieckiej i neosowieckiej, ale chyba sprawy 10 Kwietnia nie zna zbyt dobrze.

 • 18.07.2014 18:26

  @TRZMIELKA

  "To pokaże, jak można było, jak wciąż można, wyjaśnić sprawę smoleńską. Powinniśmy krzyczeć jednym głosem, że tragedię samolotu malezyjskiego należy wyjaśniać wraz z tragedią polskiego samolotu rządowego. To są podobne wydarzenia (...)"

  Ciekawe, skąd Gadowski wie, że wydarzenia są podobne. Z wizualizacji Ria Novosti w "raporcie ZP"?

  Pozdr

 • 18.07.2014 18:25

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ 17:45

  być może z tego też względu Putin wpadł w nastrój rekolekcyjny.

 • 18.07.2014 18:23

  @MMARIOLA

  ale w TV? Czy online?

 • 18.07.2014 18:23

  @AE911TRUTHORG 17:20

  a więc tak, jak podejrzewałem, gostkowi trafiła się "gratka dziennikarska", bo akurat był w pobliżu "historycznego miejsca". I nagle jest bohaterem.

 • 18.07.2014 17:07

  @MMARIOLA

  o to Ci chodzi?

  https://www.youtube.com/watch?v=2tt31939yaU

  https://www.youtube.com/watch?v=oeOvf25KJPc

 • 18.07.2014 17:01

  @EPITWO

  image

  To jedno z ciekawszych zdjęć do takiego ewentualnego porównania. Zamieszcza je na swej stronie CNN.

 • 18.07.2014 16:30

  @UNUKALHAI

  sytuacja tak czy tak jest interesująca Czerska już wskazuje na ruskiego oficera, który może stać za masakrą - pytanie jednak, kto by miał Zachodowi tego ruskiego oficera wydać. Myślę bowiem, że po wykonaniu zadania został bezpiecznie odtransportowany na ruską ziemię i otoczony ochroną ruskich specsłużb.

 • 18.07.2014 16:27

  @AE911TRUTHORG

  o, nie wiedziałem. Dzięki za info. Tylko że nie wysłano go tam chyba w związku z katastrofą, prawda? Podejrzewam, że przy okazji, będąc już na Ukrainie, stał się korespondentem relacjonującym to, co widać w okolicach Grabowa.

 • 18.07.2014 16:14

  @UNUKALHAI (PS)

  ""Z wielkim niepokojem i smutkiem obserwujemy wydarzenia we wschodniej Ukrainie. To okropne, to tragedia" - powiedział Putin w trakcie spotkania z hierarchami rosyjskiej Cerkwi prawosławnej."
  link

  No, jak Putin już udał się na rekolekcje, to niewykluczone, iż jednak jakaś trwoga go ogarnęła.

 • 18.07.2014 15:45

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  no ale "eksperci" z tego właśnie żyją.

 • 18.07.2014 15:43

  @UNUKALHAI

  taka możliwość zawsze istnieje, ale wtedy i tego rodzaju zbrodnie będą się powtarzać.

 • 18.07.2014 15:01

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  a to Pani pamięta?

  image

  Pełnej ilustracji z opisem (stawiającym tezę, że "prezydencki" tupolew mógł zostać zestrzelony) - z okładki "GP" - jakoś nie mogę już znaleźć, ale kiedyś było to dość głośne w kręgach szkoły Macierewicza. Szczegółowo o możliwości zestrzelenia tupolewa piszą autorzy "Zbrodni smoleńskiej", anonimowi fachowcy wojskowi z "Zespołu Niezeleżnych Ekspertów".

 • 18.07.2014 14:54

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  "(...) – Na wojnie pierwsza ginie prawda. Jestem ostrożny, jeśli chodzi o komentowanie. Wiadomo, że na przestrzeni 10 kilometrów nie funkcjonują, nie mają zasięgu, przenośne wyrzutnie. Są dwie albo trzy opcje, że wybuchło coś na pokładzie, druga, że to było zestrzelenie z innego samolotu albo, że to był system większego zasięgu – mówił na temat katastrofy malezyjskiego samolotu Hypki. Zdziwiło go, że samolot pokonywał swoją trasę właśnie w tym rejonie. – Głupota tego jest nieprawdopodobna, to rejon gdzie strzela się do samolotów. Oficjalnie wiadomo, że zagrożenie dla lotnictwa cywilnego jest bardzo duże. Trzeba było się trzymać od tego rejonu jak najdalej. Byłem przekonany, że te samoloty cywilne latają innym korytarzem powietrznym – wyjaśniał."
  http://www.tvp.info/16080465/lot-pasazerskiego-samolotu-w-tym-rejonie-to-glupota

  Materiał z wczoraj, aktualizowany o 18:35, a więc bardzo szybko po tragedii. Tego eksperta nie trzeba szerzej przedstawiać, także jeśli chodzi o 10-04 (link).

  image

 • 18.07.2014 14:47

  @CISZA (PS)

  image

 • 18.07.2014 14:46

  @CISZA

  dziennikarze są dopuszczani do tych miejsc, do których pozwalają wojskowi. I to też po długim upływie czasu. Wnet minie doba od masakry.

 • 18.07.2014 14:45

  @ARCHIZ

  oczywiście, że nie ma tu mowy o wypadku. Zwłaszcza jeśli istnieją zapisy rejestrujące to zestrzelenie. Natomiast Ukraina chce przy okazji upiec własną pieczeń, nieco wybiegając przed szereg i od razu już proponując różne warianty rozwiązań, jakby to ona tu mogła o czymkolwiek zadecydować - zadecydować nawet nie mając możliwości kontrolowania terenu, na jakim leżą szczątki.

  Pozdr

O mnie
image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki
Moje ostatnie komentarze
Aktywne dyskusje
Piszę w lubczasopismach
Archiwum postów
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Moje tagi
Ulubione