Komentarze autora Free Your Mind

 • 15.09.2014 07:46

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ 22:14

  można powiedzieć: życiowa rola - na czele ZP.

 • 15.09.2014 07:45

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ 21:56

  a ja, wie Pani, ciekaw jestem, co zostanie ustalone podczas III KS, skoro "wszystko już wiemy".

 • 15.09.2014 07:45

  @A-TEM

  tak to jest - człowiek pisze opracowanie na ca. 280 stron, a potem i tak trzeba wszystko wyjaśniać w paru zdaniach :) Nie mogę się z Tobą zgodzić, co do konieczności wzięcia długiego oddechu w przypadku 10-04 - osobiście byłbym w stanie poprowadzić zespołem naukowców, którzy chcieliby się wziąć za sprawę, naukowców, rzecz jasna z różnych specjalności - jeśli bowiem analiza dokumentacji prowadzona przeze mnie i innych blogerów prowadzi do takich odkryć (jak nasze), to co dopiero, gdyby zabrali się do tego ludzie wyspecjalizowani w poszczególnych dziedzinach, by opracować fachowe ekspertyzy: jak działa KBWLLP, a po niej "komisja Laska", jak działa ZP, jak działa NPW, jak działają media ws. 10-04, jak działa parlament, instytucje rządowe i opozycyjne itd. Byleby były na to pieniądze, rzecz jasna, bo to i w peerelu, i w III RP rządzący utrwalili wprowadzoną przez siebie tradycję "pracy za darmo" w różnych dziedzinach - także naukowej (chyba że pracujesz dla "właściwych ludzi", a więc związanych z tą czy inną partią władzy; wtedy otwierają się przed Tobą "nowe horyzonty"). Ale mniejsza z tym. Wracam do HWW.

  To, że PLF 101 nie tylko mógł, ale miał wylecieć wcześniej, potwierdza wiele odmiennych źródeł. Mówi o tym claris z 18 marca 2010 zgłaszający płk. B. Stroińskiego jako dowódcę "prezydenckiego tupolewa":
  image,
  mówić miał o tym (nieopublikowany z jakichś względów) raport gen. K. Załęskiego, mówić o tym miały media zrazu 10-04: J. Kuźniar twierdzi na antenie rządowej telewizji, że delegacja wyleciała o 6:50, analogiczną informację (tę dot. 6:50) podaje V. Madej na antenie Polsatu:
  image
  (co we wspomnieniowym programie po 4 latach wyszło, może przypadkiem, a może nie - na jaw). Ponadto masz relacje dziennikarzy, którzy sądzili, iż wczesnym rankiem 10 Kwietnia wylatują z Prezydentem.

  To jeden trop (jak najwięcej starałem się zmieścić w "Suplemencie", wszystkich tu nie będę w komentarzu wymieniał). Drugi ważny trop, to zeznania por. Wosztyla, który 10 Kwietnia po powrocie do Polski mówi prokuratorom wojskowym, że to kpt. Ziętek prowadził korespondencję ze smoleńską wieżą (link). Nie muszę Ci przypominać, że o ile "Ziętas" komunikuje się z "Mińskiem" i "Moskwą", to - wg ofic. danych - akurat już nie ze "Smoleńskiem". Jeśli jednak pod tym kątem, że zrazu właśnie "Ziętas" prowadziłby komunikację z wieżą/wieżami na Siewiernym, by się przeanalizowało "stenogramy" (co starałem się zrobić w moim opracowaniu), to znajdują się ślady - czy to w rozmowach pilotów, czy to w wypowiedziach Plusnina - że taka korespondencja była. Musiałem wykorzystać narzędzia pragmatyki językowej, czyli teorii konwersacji, by to wszystko wydobyć, ale to JEST. Po szczegóły odsyłam do opracowania :)

  Oczywiście, jeśli "Ziętas" prowadziłby korespondencję, to cały ofic. scenariusz jest do wyrzucenia. I jest, rzecz jasna, ale należałoby znaleźć wyjaśnienie, dlaczego by wycięto komunikację z "Ziętasem", która zresztą pasowałaby do skarżenia się Plusnina, że "on po rosyjsku praktycznie nic nie rozumie" (kontrastującego z późniejszym) "Polak mówi dobrze po rosyjsku" (kiedy zapewne do korespondencji włącza się poirytowany sytuacją mjr Protasiuk). Jaka to mogłaby być sytuacja? Taka, w której PLF 101 wyleciawszy z dużym zapasem czasu nie dostaje żadnego ostrzeżenia od "mińskiej kontroli" (ani tym bardziej z "Moskwy"), o niepogodzie, mgle etc. na smoleńskim lotnisku - tylko wieści te otrzymuje od "kontroli smoleńskiej" właśnie, niedługo po minięciu punktu ASKIL. Wtedy też zdumienie pilotów takimi warunkami podanymi im w ostatniej chwili i niezgoda "kontroli" na dalsze zniżanie, byłoby zupełnie zrozumiałe. I niedowierzanie "kontrolerom" także. PLF 101 wykonywałby więc holding nad chmurami, a załoga usiłowałaby się dowiedzieć od pilotów z PLF 031, co jest grane, że Ruscy tak się zachowują, nie inaczej. Potem jedynie dla świętego spokoju dokonano by (po uzyskaniu zgody Plusnina) kontrolnego zajścia (od zachodu najpewniej) do oceny sytuacji (Protasiuk mówi w CVR-3 "się chyba nie świeci" - jakby nie działały światła podejścia ani APM-y) i odleciano by na "zapasowe" (być może po drodze dostając "asystę"). Z tych zaś rozmów sklecono by gros "zapisów", przeklejając, przestawiając, wycinając itd.

  Tropem zewnętrznym są relacje np. M. Pyzy (link) o tym, że słyszano krążącego tupolewa nad lotniskiem - dużo wcześniej przed "katastrofą". Jak pamiętasz z relacji medialnych zrazu opowiadano, że przyleciał on właśnie ze sporym zapasem czasu, po czym wykonywał kilka okrążeń i parę zajść (z których ostatnie, rzecz jasna, miało być "katastrofalne").

  Jest jeszcze trochę śladów (potwierdzających wcześniejszy przylot PLF 101, potem wykasowany, naturalnie, z narracji) w samych "zapisach z XUBS", ale już nie chcę przeciążać komentarza detalami. No i w piśmie E. Klicha do D. Tuska (z 15-04-2010) ten pierwszy pisze, że ustalono na podstawie przesłuchań kogoś z "meteo" Siewiernego, że po dwukrotnych odejściach iła "kierownik lotów" nie pozwolił na lądowanie jakiejś załodze, która zgłaszała się wieży (prosząc o zgodę na lądowanie). Jak wiesz, we wczesnych medialnych przekazach PLF 101 miał "się rozbić" 10-15 minut po odejściu "Frołowa".

  Pozdr

  P.S. Dzięki za pozdrowienia dla "tamtej osoby".

 • 14.09.2014 21:50

  @PIKO

  no wiesz, nie zapominaj, jakie my mamy możliwości. Po prostu blogujemy. Nie mamy radia, telewizji, prasy etc. Nie robimy spotkań po klubokawiarniach czy salach kinowych. A mimo to... :)

 • 14.09.2014 21:21

  @PIKO (PS)

  image

 • 14.09.2014 21:17

  @PIKO 19:51

  i znowu się nie zgodzę. Tego nie da się przeczekać, ponieważ czas nie działa tu na korzyść tych kręgów, które "trzymają depozyty", że się tak wyrażę. Z perspektywy czasu może należałoby postawić pytanie, czy przypadkiem nie przeliczono się (znów - wbrew temu, co piszesz), polegając WYŁĄCZNIE na medialnej osłonie i na osłonie "eksperckiej". Niedawno rozmawiałem z pewną osobą i mówiłem, że maskowanie prawdziwej tragedii za pomocą fikcyjnej lotniczej katastrofy, to poważna akcja, ponieważ od razu "odsuwa się" laików od sprawy. Odsuwa na zasadzie: eksperci wyjaśnią, jak było, tylko "dajmy im spokojnie pracować, dajmy im czas".

  No więc, może się przeliczono, sądząc, że media i eksperci zamiotą sprawę jak należy. Pytanie jednak, dlaczego nie udało się tak spreparować materiałów "dowodowych", by "mucha nie siadała" (a co dopiero wredni blogerzy, którzy czepią się nawet literówek w dokumentacji). Zresztą nie tylko blogerzy, jak wiesz:

  image

  Dziś rzuciłem okiem na ten materiał ze śp. D. Szpinetą i zastanawia w nim to, dlaczego dziennikarz nie dopytuje, czy w takim razie ten plan lotu, który przekazano do mediów, to nie jest jakiś "brudnopis" - a więc, czy autentyczny plan lotu PLF 101 nie wyglądał inaczej? No ale takich pytań się nie zadaje w przypadku 10-04.

  No więc, jeśli się nie udało spreparować materiałów "dowodowych" tak, by z marszu ucinały jakiekolwiek spekulacje - to po prostu nie ma szans na to, by sprawę dało się przeczekać. Można próbować i się próbuje, ale się nie da.

 • 14.09.2014 21:01

  @PIKO 19:57

  pozwolę się nie zgodzić. I to w dwóch zasadniczych kwestiach - grupa blogerów na s24, która na przestrzeni ostatnich 4,5 lat prowadziła i prowadzi analizę dokumentacji związanej z 10-04 to nie byle co - w przeciwnym razie szkoła Macierewicza nie uruchamiałaby takich trąb jerychońskich, by zwykłych ludzi straszyć "maskirowczykami". To jest zarazem odpowiedź na Twoje pytanie o wynik naszej pracy. Ten wynik zresztą jest o wiele większy niż tylko histeria po stronie szkoły Macierewicza, która jest przykładem góry, co urodziła mysz. Przy tej ilości ludzi i możliwości - przy takich pieniądzach i możliwościach autopromocji - przy takim wsparciu politycznym - tak mizerne rezultaty. Ani licznych przesłuchań świadków (dziennikarze, załoga jaka-40, ludzie z Okęcia z KP, parlamentarzyści z Katynia, ludzie z 36 SPLT itd.), ani żadnej skompletowanej dokumentacji (z KP, z innych instytucji), ani nawet pełnych stenogramów z posiedzeń ZP, ani wyjaśnienia sytuacji na Okęciu, ani dokładnego odtworzenia sytuacji z 7-04-2010 itd. itd. Głowa się robi mała, na myśl o tym, JAK WIELU obszarów szkoła Macierewicza nawet nie tknęła. Natomiast nie brakowało jej czasu, sił i ochoty na zwalczanie hipotezy maskirowki. Prawda?

  Po owocach się poznaje. To z kolei moje pocieszenie :) I jeszcze może takie, że robimy to, czego NIE robią ludzie mediów (dziennikarze, reporterzy, dziennikarze śledczy etc.), którzy trzymają się od 10-04 na taką odległość jak cywil od pola minowego. To też sądzę nie byle co. I po trzecie. Pewna osoba znająca się na rzeczy (jeśli chodzi o sprawy lotnicze) [niestety, taką ezopową mową i ja muszę się posługiwać, by na nikogo nie wskazywać] stwierdziła, iż HWW jest bardzo prawdopodobną hipotezą. A nawet więcej. Ale pozostańmy na poziomie ezopowym w tym miejscu.

  Moje dwa eseje, które opublikowałem w "Bibule", niejako przypominają, w jakim świecie nad Wisłą żyjemy. Biorąc więc ten kontekst pod uwagę, możesz też sobie wyobrazić, jak spotęgowane mogą być obawy przed ujawnieniem prawdy. Obawy środowisk politycznych, rzecz jasna. Na razie więc sprawa brana jest na przeczekanie. Jak za peerelu. Choć za peerelu radzono sobie jeszcze w taki sposób, że o pewnych tragediach w ogóle nie informowano w mediach. Klauzulą "tajne spec. znaczenia" opatrywano jakieś "zdarzenie" i zwyczajnie ono "nie istniało". W 2009 Krzysztof M. Kaźmierczak wydał książkę pt. "Tajne spec. znaczenia" o tego rodzaju sprawach, pisząc m.in. o zatajonej katastrofie bombowca Pe-2FT w Poznaniu w 1952 r. (dopiero w 2007 r. był pierwszy tekst na jej temat). Dwa lata później Przemysław Semczuk wydał książkę "Zatajone katastrofy PRL".

  W przypadku 10-04 nie dało się niestety całkowicie utajnić, zataić tego, co się stało. I to już jest jakiś punkt wyjścia.

 • 14.09.2014 19:40

  @PIKO

  widzę właśnie, że kawał notki napisałeś. Zacytuję z niej:

  "Raport Millera ma zadowolić większość, dla bardziej zbuntowanych mamy raport Zespołu Parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Z tym, że ani jeden ani drugi nie wyjaśnia co tam się stało..."

  Dodałbym jednak, że w przypadku 10-04 sprawa wcale nie jest zamknięta. O tym, że nie jest zamknięta, wspominał nawet E.Klich w wywiadzie-rzece dla M. Krzymowskiego:

  "Ta sprawa nie jest jeszcze zakończona. Prędzej czy później do jej zbadania Sejm powoła komisję śledczą, jestem tego pewien."
  (s. 8, "Moja czarna skrzynka")

  Co więcej, śledztwa nie zakończyła jeszcze wcale NPW, a wersja CVR-3 sporządzona przez IES, różni się od CVR-2 (CLK, KBWLLP), jak też CVR-1 (niby "MAK", w rzeczywistości też KBWLLP z pomocą 36 SPLT). Nic na razie nie wskazuje na to, by NPW miała zakończyć rychło śledztwo. Jak wiesz, z lutowych (2014) doniesień nt. dalszych planów NPW:

  "– Wniosek o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej obejmuje postulat uzupełniających oględzin nośnika magnetycznego oraz ponownego skopiowania jego zapisu, przy użyciu zaproponowanej nowej metodologii oraz sprzętu, przy udziale polskiego prokuratora oraz grupy biegłych – członków zespołu powołanego postanowieniem z dnia 3 sierpnia 2011 r. – tłumaczy prok. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej."
  link

  Tak więc pojawia się kwestia jeszcze nowszej wersji "zapisów CVR" - tym razem CVR-4. Tak to wygląda na poziomie jednego "materiału dowodowego", a cóż dopiero mówić o innych tego typu materiałach. Oczywiście może być tak, że śledztwo to będzie się ciągnąć przez następnych kilka lat i sprowadzać do "monitowania strony rosyjskiej" o "pomoc prawną". Albowiem kwestia tego, CO i kiedy ujawnić, jeśli chodzi o 10-04, pozostaje w kręgu decyzji politycznych, po prostu. Obie zaś strony - i rządowa, i opozycyjna najbardziej obawiają się reakcji samych Polaków.

 • 14.09.2014 18:28

  @MESZEK

  to prawda, o czym zresztą warto osobno napisać, bo na stronie NPW jest otwarcie jest ogłoszone:

  "W pierwszych dniach po katastrofie przebywający na miejscu zdarzenia polscy prokuratorzy wojskowi nie prowadzili samodzielnie żadnych czynności procesowych, bowiem Europejska Konwencja o pomocy prawnej w sprawach karnych z dnia 20 kwietnia 1959 r., na podstawie której opiera się współpraca pomiędzy prowadzącą śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej Wojskową Prokuraturą Okręgową w Warszawie oraz Komitetem Śledczym Federacji Rosyjskiej, nie przewiduje takiej możliwości. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, w pierwszym wniosku o pomoc prawną z dnia 10 kwietnia 2010 r., skierowanym do prokuratury Federacji Rosyjskiej, postulowała m.in. o dopuszczenie do udziału w czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia przedstawicieli polskich jednostek organizacyjnych prokuratury wojskowej. Należy jednakże podkreślić, iż wniosek ten dotarł do Strony Rosyjskiej faxem w dniu 11 kwietnia 2010 r. (...)"
  link

  Trudno też powiedzieć, że jednodniowe "badania terenowe" (w przypadku "komisji Klicha-Grochowskiego") mają cokolwiek wspólnego z jakimś rzetelnym analizowaniem "miejsca powypadkowego" - pomijam już to, w jaki sposób od pierwszych godzin po "katastrofie" zwyczajnie niszczono całą scenerię, wycinając drzewa, potem zwożąc ziemię pod "przewóz trumien"

  image

  itd. Mimo to jest sprawą niezwykle ciekawą, że"badania" prowadzone przez KBWLLP (a w związku z tym i możliwość przesłuchiwania członków "komisji Millera") zabezpieczono za pomocą wojskowego sądu. Z kolei NPW gromadzi też (oprócz jawnych) akta tajne, do których nie mieli i nie mają dostępu nawet pełnomocnicy prawni rodzin.

 • 12.09.2014 18:39

  @MOMOTORO 18:35

  to zarazem przykład różnicy między II RP a III RP.

 • 12.09.2014 18:38

  @PIKO

  odpisałem :)

 • 12.09.2014 18:37

  @E.B

  cieszę się, że mój esej się Tobie podoba. Jak pisałem wyżej, piko zamierza go przedrukować,

  pozdr

 • 12.09.2014 18:36

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  "dlaczego taki pan dr Bienieda, konsultant rządowy, występuje jako ekspert w grupie posła Macierewicza. On także widział tylko: brzoza kontra wybuch, a tego, że samolotu nie było nie widział. Zabawnie słucha się jego opisów doświadczeń z aluminium. Widać wyraźnie, że ma te same zadania do wypełnienia co gen. Anodina. Zamazać „sprawę Smoleńską”. Przecież każdy może sam sprawdzić, że tzw. częśći samolotu są zardzewiałe. To kiedy mogły ulec korozji?"

  Pytania do Biniendy :)

 • 12.09.2014 18:35

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ 06:07

  Pani Joanno, tekst napisany specjalnie dla "Bibuły" - i niech tak pozostanie. Mój blog obecnie traktuję jako pole do dyskusji wokół 10-04. Z tego natomiast, co wiem, to piko ma zamiar dokonać "przedruku". W międzyczasie wysłałem do redakcji "Bibuły" kolejny mój esej pt. "Dyskretny urok zamordyzmu".

  Pozdr

 • 08.09.2014 23:18

  @POLACZOK

  kto by miał głowę do tego wszystkiego :)

 • 08.09.2014 21:16

  @AE911TRUTHORG

  na marginesie - wraca zapomniany już nieco wątek zestrzelenia malezyjskiego boeinga.

  "(...) Troje świadków, wszyscy cywile, niezależnie od siebie, powiedzieli Panoramie, że widzieli wyrzutnię Buk na terenach opanowanych przez rebeliantów kilka godzin przed zestrzeleniem samolotu. Jeden świadek widział wyrzutnię, jak była przygotowywana do użycia w Sniżnem, kilkanaście kilometrów od miejsca katastrofy, ok. 13.30 czasu lokalnego (niecałe trzy godziny przed zestrzeleniem samolotu). - Widzieliśmy jak jest wyładowywana i kiedy Buk uruchomił swój silnik, dym wypełnił cały plac miejski - powiedział świadek. (...)"
  link

 • 08.09.2014 21:12

  @MOMOTORO

  Sumlińskiego poczytałem, natomiast na ten drugi portal nie wchodzę, choćby pisano tam o moich ulubionych zespołach rockowych :)

 • 08.09.2014 20:12

  @MESZEK

  niestety, aż takim specjalistą od zabezpieczeń broni i amunicji BOR nie jestem, by na te pytania odpowiedzieć. Wydaje mi się jednak, że jakieś zabezpieczenia powinny być (więc i pewnie są). Pozostaje oczywiście otwartą kwestia, czy dokumentacja, którą wysyłano (po konsultacjach z BOR-em) w ramach "pomocy prawnej", mogła pozwolić ruskim fachowcom wojskowym wykonać jakieś "doskonałe repliki", czy właśnie nie pozwalała na to.

 • 08.09.2014 20:09

  @PIKO

  nie zapominaj, że na pobojowisku mieli być "po katastrofie" polscy BOR-owcy z Katynia. Wprawdzie w relacji M. Wierzchowskiego pełnić oni mieli wartę przy ciele Prezydenta:

  "Za każdym razem, gdy przebywałem w pobliżu ciała Pana Prezydenta, widziałem,
  że był przy nim zawsze jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Trzymali
  wartę. Jeśli któryś z nich odchodził, zawsze zmieniał go inny. Ja widziałem ich
  zawsze. Ale nie byłem tam przez cały czas."
  link

  - ale do ich obowiązków przecież musiało należeć też znalezienie najcenniejszych przedmiotów i m.in. broni zabitych kolegów z BOR. I choćby SFOTOGRAFOWANIE jej. O tym, że BOR-owcy z Katynia robili jakieś zdjęcia na "miejscu katastrofy", pisali M. Krzymowski i M. Dzierżanowski w swej książce "Smoleńsk. Zapis śmierci". Wedle ustaleń tych dwóch dziennikarzy: "Pierwsze zrobiono o godzinie 9.26" (s. 22).

  Nie mam pod ręką linka, ale pamiętam taką wypowiedź prok. K. Parulskiego, że jakieś sztuki broni "znaleziono" dopiero nazajutrz na pobojowisku.

 • 08.09.2014 19:31

  @PIKO

  widzisz, przekazano tak lakoniczne te informacje, że nie sposób poddać ich precyzyjnej analizie. Nie są to przecież nawet jakieś oficjalne dokumenty z ekspertyzami, by można było sprawdzić np. czy definitywnie ustalono, że te naboje, które Ruscy po paru latach polskiej stronie "oddali", to DOKŁADNIE TE SAME, które zostały przez BOR-owców na 10 Kwietnia pobrane.

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

 • @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA 18:51

  ok - myślę, że warto by książkę wydać na 10-04-2015, gdyby była szansa. Praca UK może mi...

  23.11 17:50384 Komentuj
 • @KISIEL

  system był na nowo stawiany ;) - daj mi parę dni jeszcze na zdobycie sprzętu. A co do...

  23.11 17:41384 Komentuj
 • @BGM-109

  kłopoty to moja specjalność ;), pozdr

  23.11 17:29384 Komentuj
 • @LORDJIM 11:50

  chyba Buddy ;) Ty również się trzymaj ;), pzdr

  23.11 17:25384 Komentuj
 • @WRONSKI111

  dzięki za linka, ale ja na razie jestem bezsprzętowy. Może w tym tygodniu uda mi się kupić...

  23.11 17:23384 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Moje tagi

Ulubione