Komentarze autora Free Your Mind

 • 10.11.2016 19:27

  @PIKO 18:05

  Także nie chciałbym spekulować wokół tego, co mogą wykazać ekshumacje. Samo to jednak, że te już przed paroma laty przeprowadzone wykazały "zamiany ciał" lub też umieszczanie ciała NN w miejsce ciała jednej z ofiar, nakazuje spodziewać się podobnych przypadków i tym razem.

 • 10.11.2016 19:23

  @MESZEK

  Moim zdaniem prokuratura prezentuje podejście, które mie idzie w parze z (niegdysiejszym) podejściem ZP ani z (obecnym) podejściem komisji Berczyńskiego. Proszę zresztą zwrócić uwagę na pytania Pyzy na tej konferencji prokuratorów.

 • 10.11.2016 19:20

  @PIKO 17:53

  Drogi Piko, czy sądzisz np., że AM jako szef MON nie ma władzy nad SKW?

 • 10.11.2016 17:32

  @KORMORAN321

  O, bardzo Panu dziękuję,

  pozdr

 • 10.11.2016 15:46

  @ROLEX

  tedy i ja Tiebia pozdrawliaju :)

 • 10.11.2016 14:42

  @ROLEX

  no napisałeś dobrze, ale nie zmienia to faktu, że jakoś wydarzenia w owym dniu (10-04) musiały biec. Nie ma zmiłuj. Mówimy o miejscach, które są monitorowane, strzeżone etc., miejscach, w których przecinają się szlaki najrozmaitszych bardzo poważnych instytucji z wojskowymi na czele - nie mówimy o zdarzeniach na środku oceanu lub w skalistych niedostępnych górach, gdzie dopiero muszą dotrzeć po paru godzinach poszukiwań ekipy ratownicze. I co więcej, mówimy teraz o tym wszystkim z perspektywy "nowego rozdania", a więc w kontekście sprawowanej władzy przez tych, co przez kilka lat z hasłem "Smoleńsk" szli ulicami, protestując, odgrażając się i zapowiadając przejęcie rządów. Ci od tego hasła władzę w końcu przejęli i... nabrali wody w usta. No, pomijam miesięcznice urządzane już chyba z rozpędu, bo przecież ta nowa obecnie władza dysponuje już od roku wglądem w newralgiczne instytucje, które dokumentację "warszawsko-smoleńską" (zapisy, stenogramy, protokoły, billingi, zdjęcia, zeznania, maile itp.) posiadają, a niczego (niczego, podkreślam) nie ujawnia.

  Dobrze ująłem? :)

 • 10.11.2016 14:18

  @ROLEX

  jasne, że trudne - polska współczesna (czyli powojenna, a wojnę rozumiem jako tę drugą, a nie tę Jaruzela z Polakami) historia jest naszpikowana trudnościami - w wielu wypadkach po dziś dzień niewyeliminowanymi (nie szukając daleko: kwestia niemieckich odszkodowań za zniszczenia Polski i za ludobójstwo dokonane na Polakach; podobnie kwestia takich odszkodowań ze strony Rosji i Ukrainy). Ale w przypadku 10-04, jak napisałem pod koniec dzisiejszej notki, jest jedna uderzająca wprost rzecz (abstrahując już na moment od tego "jakie demony" brały w tym wszystkim udział): niemożliwość zrekonstruowania faktycznego przebiegu zdarzeń. Zrekonstruowania tak po prostu: minuta po minucie, kwadrans po kwadransie - choćby z tego przedziału godzinowego (zaproponowanego przez Misiaka) od 5 rano do 9 rano (na początek taki przedział; potem, tj. po ustaleniu jednego, można by go poszerzyć o kolejne godziny - wcześniejsze i późniejsze).

 • 10.11.2016 14:04

  Ciekawostka

  ze Smoleńska:

  "Gość Polskiego Radia 24, który na początku roku był w Smoleńsku, zauważył również, że sposób przechowywania rządowego tupolewa przez stronę rosyjską pozostawia wiele do życzenia.– Rosjanie nie traktują już miejsca, w którym znajduje się wrak samolotu, w wyjątkowy sposób. Powoli staje się ono złomowiskiem. Widzieliśmy tam np. rozbity samochód – relacjonował dziennikarz „wSieci”."
  link

 • 10.11.2016 13:48

  @ROLEX

  ja to zwalczanie traktuję w kategoriach niemieckiego folkloru.

  Pozdr

 • 10.11.2016 13:34

  @ROLEX

  jakże jednak mroczna to musi być prawda, skoro takim łupem pada,

  pozdr

 • 10.11.2016 13:10

  @ROLEX (PS)

  z wywiadu udzielonego przez Misiaka:

  "- Trudno nie zadać pytania: jaką grę prowadzi dzisiaj MON? Nie tylko MON. Prof. Kazimierz Nowaczyk z podkomisji na pytanie Krzysztofa Ziemca w RMF FM o sprawę nagrań z Łotwy unikał tematu: „A nagranie Łotyszy panie profesorze? Zna je pan? Co jest na tych nagraniach?/ Słyszałem, nie mam ich./A podkomisja jest w posiadaniu tych materiałów?/Przepraszam, tu jestem zobowiązany zachowaniem.../Ale są takie rzeczy?/ Słyszałem”. Czyżby nasza informacja, że wygląda na to, że wszyscy wkoło nagrywali rozmowy polskiego samolotu rządowego, tylko nie polski kontrwywiad – mogła wpłynąć na wyciszenie wcześniej nagłaśnianego tematu, by przypadkiem nikt nie zapytał o nagrania SKW? Ukrywanie wiedzy SKW przez PiS to ogromny skandal także o wymiarze etyczno-moralnym. Nie można przekonywać, że wyjaśnienie katastrofy jest sprawą honoru, że nowa władza jest to winna ofiarom i ich rodzinom, stawiać pomniki ofiar, a jednocześnie ukrywać informacje, które mogą pomóc tajemnicę ich śmierci wyjaśnić. A jeśli służby Tuska złamałyby instrukcję HEAD, jeśli nie byłoby monitoringu SKW, nasłuchu, Antoni Macierewicz natychmiast po objęciu szefostwa MON zwołałby, co nie ulega wątpliwości, konferencję, by oznajmić, że w sprawie szefa SKW i tych, którzy go skłonili do zaniechania obowiązków, złamania instrukcji HEAD ochraniającej głowę państwa, zostało skierowane doniesienie do prokuratury i do Trybunału Stanu. Nie zrobił tego. (...)"

  Pozdr

 • 10.11.2016 11:33

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ (errata)

  ...komisji Berczyńskiego... (oczywiście)

 • 10.11.2016 11:30

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  Wiele więc zależy od tego, na ile niezależnie od rządu będzie działać zespół prokuratorów i biegłych. Zastrzeżenie, że w badaniach medyczno-sądowych nie chodzi o "znalezienie trotylu" mogło sprawić, że rozejdą się drogi prokuratorskiego zespołu i komisji Baczyńskiego powołanej przez Macierewicza, by przyklepała niegdysiejsze prace ZP. Być może też to miał na myśli Pasionek, gdy mówił, że (jacyś) naukowcy nie chcą z prokuraturą współpracować. Na marginesie warto wspomnieć, jak zupełnie uciekła sprawa zdjęć satelitarnych i nagrań z Łotwy etc. będących, jak nas zapewniano, w rękach komisji Berczynskiego.

 • 10.11.2016 11:23

  @ROLEX

  Jak miło, że zajrzałes :), z zainteresowaniem bowiem wyczekuję na Twoją nową notkę. Co do prokuratury, to jak na moje oko i ucho, przekazuje ona tylko tyle, ile chce (ze swej wiedzy), czyli nie dzieli się wszystkim, co wie. Ale przecież od tego są dziennikarze, by przepytywali prokuratorów. Tymczasem, gdy już nadarza się okazja, to oni "nie mają pytań". Jeśli zaś chodzi o kapiszony, to owszem, już się chyba skończyły, ale może zostać otworzona prawdziwa puszka Pandory, kiedy już dojdzie do ekshumacji.

  Pozdr

 • 10.11.2016 10:46

  @KROLDESZCZU

  Możliwe, że taką datę wybrano z "wyższych względów", ale jacyś dziennikarze tam w końcu byli i nawet prowadzono transmisję telewizyjną. Natomiast, co do Misiaka, to chyba oczywiste, że jest przemilczany.

 • 10.11.2016 10:28

  @MAREK ZEGAREK

  To chyba nie ten blog.

 • 09.11.2016 21:03

  @CISZA

  Może chodzi o M. Wierzchowskiego?

 • 09.11.2016 20:16

  @JANEKP1

  Dzięki za linka.

 • 09.11.2016 20:15

  @KISIEL

  To prawda. Z tego też względu "Czerska Prawda" w swym artykule o konferencji wzięła od razu Pasionka na celownik.

 • 09.11.2016 18:28

  @MESZEK

  Słabo, słabo, zgadzam się.

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

 • @ARROW OF TIME

  dzięki za linka. "Prokuratura Krajowa potwierdza, że istnieje duże prawdopodobieństwo,...

  11:44118 Komentuj
 • @JULIA111

  Wielkie dzięki. :)

  7.12 06:53118 Komentuj
 • @MANMS

  dzięki serdeczne :). Także za linka.

  6.12 13:28118 Komentuj
 • @JONASZEK

  wstyd się pewnie przyznać, ale ja już od długiego czasu zobojętniałem na ekscytację...

  6.12 12:46118 Komentuj
 • @JONASZEK

  No dziękuję, dziękuję:). A co do Gmyza, to nie podaje on, kiedy nowa rewelacja ma być...

  6.12 08:13118 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Moje tagi

Ulubione