Komentarze autora Free Your Mind

 • 19.10.2016 12:28

  @JANEKP1

  czyli wiele hałasu o nic.

 • 19.10.2016 11:22

  @AEROZOLINTI 11:03

  bądź łaskaw skasować ten swój komentarz.

 • 19.10.2016 10:54

  @JANEKP1

  ja już to cytowałem :) W przypadku jednak takiej historii w zapisach CVR powinny się pojawić ostrzeżenia, by piloci wrócili na kurs, gdyż grozi im zestrzelenie. Może takie kwestie pojawią się w kolejnej wersji "stenogramów"?

 • 19.10.2016 10:52

  @CISZA

  sprawa jest w ogóle kuriozalna. Przez ostatnie miesiące środowisko Macierewicza straszyło nas (i straszy) i Putinem i zagrożeniem wojennym ze strony Rosji, a teraz to właśnie wersja Putina, jeśli chodzi o "katastrofę" ma być jakimś zwrotem akcji w historii 10-04.

 • 19.10.2016 10:04

  @MAREKTOMASZ

  moje pytanie jest o tyle istotne, że media biją pianę wokół czegoś, co nie zostało przecież ujawnione. To zaś, że Ruscy podawali najrozmaitsze wersje przebiegu zdarzeń, jest tajemnicą poliszynela od samego początku. W przypadku natomiast dokumentacji KBWLLP oraz "Uwag", to ich dogłębnej analizy podjęli się tylko blogerzy, a nie ZP. Co do ekshumacji, to jak się sprawy mają, też wiemy - aż za dobrze.

  Pozdr

 • 19.10.2016 09:19

  @MAREKTOMASZ (PS)

  A propos rewelacji. Przypomina mi się to, co pisali przed laty autorzy "Zbrodni smoleńskiej":

  „Udało nam się zdobyć również bardzo ważny, ściśle tajny materiał – notatkę sporządzoną po rozmowie z oficerem łącznikowym Stanów Zjednoczonych „Michaelem”. Powiedział on oficerowi Polskiego Wywiadu [pisownia oryg. - przyp. F.Y.M.], że USA nagrały przelot oraz katastrofę lotniczą przy użyciu wojskowego systemu rozpoznawczego. Jego rejestrator umieszczony jest prawdopodobnie na satelicie Quickbird lub HOTBIRD, tym samym, który przesyła sygnał cyfrowej telewizji do Europy.”
  link s. 12.

  Może "GP" dotarłaby do tego rodzaju zapisów? 6 i pół roku po "katastrofie" dla komisji Berczyńskiego byłyby jak znalazł.

 • 19.10.2016 09:08

  @MAREKTOMASZ

  "Co dziwnego w tym, że Putin mówił co innego niż przedstawiono po kilku miesiącach w raporcie MAK? Co w tym za sensacji po 6 latach totalnego bełkotu z polskiej i rosyjskiej strony?"

  Ja też tej obecnej biegunki medialnej (po "prawej stronie") nie rozumiem. Co miałoby być nadzwyczajnego w zapisach takiej rozmowy?

  "Sakiewicz po 6 latach sugeruje, jakoby państwo polskie miało badać - jak? metodami Macierewicza? - każdą z ruskich wersji, by wybrać z nich najlepszą. Tylko jak wybrać? Według jakich kryteriów? Kto miałby wybierać? Nie lepiej po prostu badać rzeczywistość?"

  A może właśnie rewelacja w postaci "innej wersji katastrofy" ma być próbą odsunięcia na bok kwestii ekshumacji (na zasadzie: nie spieszmy się, dajmy jeszcze popracować komisji Berczyńskiego). Wnet 1 listopada i może się okazać, że na razie do żadnych badań medyczno-sądowych nie dojdzie, bo znów trzeba poczekać.

  "Nie rozumiem, dlaczego żaden z tzw. dziennikarzy nie zadał ostatniego, prostego pytania."

  Ja bym postawił proste pytanie innego typu: jak prezentować miał "przebieg katastrofy" Putin? Czy nie da się tego opowiedzieć w paru zdaniach albo nawet w jednym?

  I czy przypadkiem podobnego scenariusza nie głosił sam AM (o ile pamiętam w grudniu 2010), gdy powołując się na zdjęcia satelitarne, twierdził, iż samolot przyziemił (miały być widoczne ślady po przyziemieniu), a dopiero potem "coś się stało"?

  Ta narracyjna wańka-wstańka albo inaczej kołomyja zdaje się nie mieć końca. Nic nowego się nie prezentuje, ale dym medialny robi się, że hej.

 • 19.10.2016 07:54

  @KINESE

  odwijam treść komentarza:

  "Mając prezydenta, mając władzę, mając większość parlamentarną - trzeba SIĘ ODWAŻYĆ.

  Nie mówię, żeby od razu bić larum w bęben i publikować zdjęcia zwłok - wiadomo że tego być nie może.

  Ale:
  - ekshumować
  - zbadać
  - ogłosić. Lapidarny, ale jednoznaczny raport z wynikami (podsumowaniami).

  Co naród (rząd, Polska, Europa, Świat) z tym zrobi, to już inna sprawa.
  Ale rządzący po prostu nie mogą nie kierować się prawdą, skoro pod tymi hasłami doszli do władzy.

  To, co wolno artystom (muzykom, reżyserom, aktorom) - ukłon w stronę efektu (także dobrze rozumianego, np. pojednanie), przy lekkiej deformacji Prawdy (w dobrej wierze, oczywiście, choćby ze względów dydaktycznych czy estetycznych) - to zabronione jest politykom.
  W polityce prawda jest najbardziej trafnym kryterium weryfikacji.

  Oto mamy już drugi rok rządów PiS po 10.04.
  Można było zacząć robić te ekshumacje już zeszłej jesieni - ale rozumiem, że nie wszystko było jeszcze jasne.

  Jeśli teraz zostanie to zaniechanie, PiS nigdy nie odzyska wiarygodności.
  Może opóźniać - pewnie rok naród wytrzyma. Ale to ze znacznymi spadkami się będzie wiązać.

  Na miejscu Kaczyńskiego zrobiłbym jak najszybszą i najbardziej profesjonalną, na jaką nas stać, ekshumację.

  To przecież nasi fachowcy potrafią.... na tyle naszym medykom i patomorfologom przecież wierzymy....

  Jeśli dziś o rząd polskich dusz ktoś walczy, to walczy o niego zakredytowany łgarz Trump (polski dobrze sytuowany wojskowy-postkomunista, który robi wszystko, by jego machlojki zostały w cieniu) oraz skrzywdzona w swych prawach, lecz niezbyt potrafiąca ich dojść, pani Hillary.

  jadąc absolutnie najprostszymi kliszami:

  Pajac Palikot kontra Beata Szydło
  Grzegorz Schetyna kontra Marta Kaczyńska.
  Ewa Kopacz kontra Andrzej Duda.
  Donald Tusk kontra Agata Duda.
  Komorowski kontra Magdalena Ogórek
  czy wreszcie -
  Adam Michnik kontra Kataryna."

  Nie wiem, jak z tą odwagą u PiS-u jest - ja w nią powątpiewam. Co więcej, powątpiewam w zdolności polityczne establishmentu pisowskiego, ponieważ gdyby chciano dokonać autentycznej reformy III RP, to zaczęto by od walki z biurokracją (przerostem administracji państwowej) - ta zaś, jak widać, nie przeszkadza nowej ekipie. I gdyby tego było mało, to PiS jakoś wyjątkowo hojny się okazał dla bohaterów filmu "Mgła", co już zupełnie jest dla mnie nie do przyjęcia.

 • 19.10.2016 07:24

  @PIKO

  "Samolot nie mógł jednocześnie uderzyć kołami i od tego się rozpaść, a jednocześnie ściąć drzewa. To są dwie kompletnie inne wersje"
  link.

 • 19.10.2016 07:11

  @AEROZOLINTI

  Nie wiem. Na czym to polega?

 • 19.10.2016 07:11

  @TIGER65

  Zdjęcia znane, ale dzięki :)

 • 18.10.2016 23:21

  @JANEKP1 22:50

  Same przypadki w historii "smoleńskiej".

 • 18.10.2016 23:19

  @JANEKP1

  No właśnie. Wciąż pytania bez odpowiedzi.

 • 18.10.2016 23:18

  @MESZEK

  Zgadzam się.

 • 18.10.2016 23:18

  @PIKO 18:54

  Głowy nie dam, że to zima 2010, ale tak chyba on mówił. Skąd zaś wzięła go Gargas? Ktoś ją do niego zaprowadził:)

 • 18.10.2016 18:50

  @MESZEK

  cholera, zapomnieliśmy już o tej Łotwie. Słuszna uwaga :)

 • 18.10.2016 18:46

  @PIKO

  wygląda jednak na to, że oni swojej śmieszności nie dostrzegają.

 • 18.10.2016 18:29

  @PIKO (PS)

  Oczywiście gniazdo nienaruszone jest na drzewie obok, nie na pancernej brzozie. Dodaję na wypadek aktywności troli :)

 • 18.10.2016 18:22

  @PIKO (uzupełnienie)

  brzoza zimą
  image
  i brzoza "po katastrofie"
  image
  z nienaruszonym gniazdem. Materiał z wrześniowej (21-09-2010) "Misji specjalnej".

 • 18.10.2016 18:04

  @PIKO

  Ciekawe, jakby tak policzyć, ile na przestrzeni tych kilku lat miało być opublikowanych rewelacji (z niezapomnianym zdjęciem kokpitu transportowanego przez helikopter), to jaka by to była liczba. Ludzie Macierewicza bowiem z lubością tropili wrzutki medialne a la "debesciaki", ale już własnych wrzutek tak nie punktowali i nie punktuja.

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

 • @PIKO

  Może komisja tworzona przez PO wezwie SW? No bo jaka inna? Wracając zaś do chwili...

  20:3512 Komentuj
 • @PIKO & MESZEK

  Jedno wydaje się pewne, żaden inny z polskich świadków, którzy (jak utrzymują) byli na...

  19:4612 Komentuj
 • @MESZEK vs PIKO

  można powiedzieć, że są zapisy "spoza" rejestratorów.

  19:3512 Komentuj
 • @PIKO

  mamy jakby dwie odsłony moonwalkera (w dniu 10-04); pierwsza to jest taka, że on sam szuka...

  19:3412 Komentuj
 • @PIKO (PS)

  film Wiśniewskiego wyemitowano o 12:27 w rus. telewizji, czyli o 10:27 naszego czasu. A propos...

  17:3712 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Moje tagi

Ulubione