Komentarze autora Free Your Mind

 • 05.12.2014 21:55

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ 00:20

  To pytanie na osobną dyskusję, ale moglaby Pani napisać kiedyś, jak realnie wygladala dekomunizacja w Niemczech.

 • 03.12.2014 22:06

  @AE911TRUTHORG

  O konkluzjach nie może być mowy. Jesteśmy na grzezawisku.

 • 03.12.2014 20:50

  @AE911TRUTHORG

  Nie ma chyba w tej materii sporu między nami. Kiedyś zresztą chyba tę kwestię tu poruszalismy. Jest pewne, moim zdaniem, że oprócz szympansów z polskimi zalogami komunikowali się "poza stenogramami" inni kontrolerzy.

 • 03.12.2014 20:45

  @KORMORAN321 19:53

  Raz jeszcze dzięki.

  Pozdr

 • 03.12.2014 20:45

  @KISIEL 19:53

  Cieszy mnie, że G. Braun smialo opowiada o sprawach związanych z inscenizowaniem katastrofy.

 • 03.12.2014 20:37

  @KISIEL

  Jeszcze nie. Nie jestem na bieżąco. Dzięki! :)

 • 03.12.2014 19:40

  @PISMAKER 14:50

  Proszę mnie dobrze zrozumieć. Chodzi o to, co ma strona polska, a nie upublicznia. Ruscy na pewno nie będą niczego publikować, o ile ich się do tego nie zmusi. Tak bylo ze stenogramami z "wieży". Ruscy je upublicznili dopiero po polskiej publikacji.

  Pozdr

 • 03.12.2014 19:37

  @KORMORAN321 12:31

  Proszę nie wpadać w pesymizm. Damy radę :) Dzięki za linka.

 • 03.12.2014 19:35

  @AE911TRUTHORG

  Ależ oczywiście, że o zachodniej wieży również pisalem. Wiele razy. Byl kiedyś nawet post pt. Historia tajemnej wieży (o ile pamiętam). Jak to zaś zwykle w historii "smoleńskiej" bywa, malo kto (myślę o oficjalnych gremiach) się tą zachodnią wieżą zainteresowal. Nie wiadomo, czy tam w ogóle byli ludzie z KBWLLP lub NPW. E. Klich nic o tym nie wspomina. Ale oni nawet nie byli w budynkach radiolatarni :). Ba, skoro mowa o wieżach - konia z rzędem temu, kto wie cokolwiek o pracy wieży lotniska Juznyj, która to wieża przecież laczy się z szympansa i z Siewiernego.

 • 03.12.2014 19:29

  @TRZMIELKA

  Mnie zaś po prostu to Twoje sformułowanie zastanowilo. W obiegowej opinii funkcjonuje określenie "wychodzenie z komunizmu" przecież. Nie mówi się natomiast o "wychodzeniu z demokracji", bo się milcząco przyjmuje, że demokracja to tak dobry ustrój, że nie ma z czego tu wychodzić - nie ma powodu do wychodzenia :). Tymczasem nikt nie powiedział, że to, co nazywane jest demokracją, czyli zwykle są to jakieś formy kryptotyranii (najczęściej oligarchie), to ostatni z możliwych systemów politycznych, po którym dalsze zmiany są niemożliwe. Oczywiście rzecz z "wychodzeniem z demokracji" sprowadza się do tego, na ile obywatele są w stanie stworzyć wspólnotę niepoddajaca się presji oligarchicznych instytucji - i na ile ci obywatele rozumieją, na czym polega wolność, podmiotowość, samorządność. Myślę, że czymś bardzo charakterystycznym dla wspolczesnych "demokracji" jest to, że "reprezentanci" polityczni mówią wyborcom, że oni (ci pierwsi, czyli "państwowcy") są od myślenia. Obywatele już nie. Ci ostatni maja myśleć jedynie tak, jak nakazują politycy.

  Kapitalny i wciąż nie do końca chyba zreflektowany przez naszych rodaków przyklad takiej postawy ("myślimy za was") to zmowa okraglostolowa. Obie strony nie są wybrane w żadnych demokratycznych procedurach, a mimo to "wymyślają" system polityczny, państwo, rozwiązania legislacyjne itd. Jest to casus niezwykle jaskrawy (związany z "wychodzeniem z komunizmu"), lecz w swej skrajności oddaje on specyfikę myślenia "demokratów". Demokracja bowiem w jej realnym wydaniu, a więc nie taka z ulotek wyborczych i ekranów telewizyjnych, ma to do siebie, że wszyscy są równi wobec prawa, tylko że to prawo ustanawia oligarchia, która nie wyobraża sobie, by ono ją również obejmowało. Iluzja demokracji polega na tym, że przeciętny obywatel nie widzi muru, za którym skrywa się oligarchia.

  Pozdr

 • 03.12.2014 19:09

  @KORMORAN321 20:32

  Bardzo Panu dziękuję za linka. Odslucham materiału na pewno.

  Pozdr

 • 02.12.2014 19:22

  @AE911TRUTHORG 13:47

  Ja na temat "zapisów z XUBS" obszerne analizy poczyniłem - zainteresowanych odsylam do lektury. Powiem teraz tylko tak (bo to clue tej sprawy): nigdy i nigdzie nie udostępniono zapisu audio z "kontroli lotów" w Smoleńsku. Polska strona (tak twierdzą jej przedstawiciele, jak choćby E. Klich czy J. Miller) uzyskała te zapisy (czy kompletne i wiarygodne to teraz nieważne), a mimo to (i mimo że upubliczniano obszerne fragmenty "zapisów CVR") NIE opublikowano materiałów dźwiękowych z szympansami. W ten sposób skutecznie uniemożliwiono jakakolwiek weryfikację "stenogramow" - zarówno tych MAK-u, jak i KBWLLP.

 • 02.12.2014 19:13

  @PISMAKER 19:39

  Ludzie z rządowej telewizji są od "sterowania masami" - nie od myślenia. Oczywiście analogicznie zachowują się ludzie z mediów "niezależnych i niepokornych", którzy podpowiadaja odbiorcom co i o czym maja myśleć. W gruncie rzeczy żyjemy w świecie megafonów, a nie racjonalnej debaty publicznej. Tej ostatniej stają ma drodze i środowiska rządowe i opozycyjne. Dlatego wokół sprawy 10-04 tak dobrze się trzyma mur milczenia i/lub zaklamania.

 • 02.12.2014 19:08

  @TRZMIELKA 16:20

  "...nikt nie znalazł sposobu wyjścia z demokracji..." - intrygujące określanie :). Pytanie bowiem, czy z "realnej demokracji", czyli np. takiej skonstruowanej nad Wisla po "obaleniu komunizmu" jest jakieś wyjście. Czy też konstruktorzy nie przewidzeli możliwości opuszczenia zbiurokratyzowanego labiryntu, w którym "państwowcy" kontrolują niemal wszystkie obszary życia (oczywiście dla dobra obywateli).

 • 02.12.2014 19:03

  @KORMORAN321 21:49

  Ale chyba coś się nie wklieilo Panu do komentarza. Albo ja nie mam podglądu pelnego.

  Pozdr

 • 30.11.2014 15:32

  @COLOUR

  Moim zdaniem glownym celem 10 Kwietnia byla generalicja. A to, że są wrzutki jako scenariusze wiodące w szczere pola, to osobna sprawa. Swój niekwestionowany autorski wklad ma w tym względzie "zespół parlamentarny".

 • 30.11.2014 14:34

  @PIKO

  Nie powinno tej pustki być, gdyż prowadzi ona do ewidentnego oslabienia kraju. Sam jednak nie wiem, na ile ten proces jest do powstrzymania i odwrócenia.

 • 30.11.2014 14:32

  @TRZMIELKA

  Jest taki naprawdę warty obejrzenia film "Monsters", sprzed dwóch lat, o ile się nie myle, wlasnie o fotoreporterze dokumentaliscie i o jednej dziewczynie. Tam problem, czy należy coś dokumentować czy nie - jest ciekawie postawiony. Nie będę opowiadal :)

  Oczywiście sprawa jest poważną. Niekiedy należy dokumentować i niedokumemtowanie czegoś może być zbrodnią, przestępstwem albo ich tuszowaniem. 10 Kwietnia jest znakomitym przykladem.

  Pozdr

 • 30.11.2014 03:50

  @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  Nie wszystko daje się tak udokumentować. Przyznam też Pani szczerze, że nie mam natury reportera, który fotografowalby sytuacje dla kogoś trudne. Nie robilem więc zdjęć kobietom ciężko pracującym fizycznie ani robotnikom jedzacym posilek w szatni o 2 w nocy razem ze mną. Myślę, że są chwile, które nie powinny być uwieczniane. Zanurzenie w doświadczeniu pracy (tej fizycznej zwlaszcza) pozwala mi poznawać trud zarabiania na chleb. Problem jednak polega na tym, że w krajach normalnych na chleb zarabia się krócej niż nad Wisla.

 • 30.11.2014 03:40

  @MESZEK

  Owszem, choć czasu na to chwilę potrzebowalem :)

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

 • @MESZEK

  Nawet nie przed południem. Tak to, wedle relacji Dudy, wyglądało: "I gdzieś, o ile...

  23.02 22:01141 Komentuj
 • @MESZEK

  ten dokument okazał się tajemnicą nawet dla ZP, który zdołał jedynie (w jednym ze swych...

  23.02 20:17141 Komentuj
 • @GUCAN

  to jakby historia znana.

  23.02 09:29141 Komentuj
 • @UNUKALHAI

  szczerze mówiąc, myślałem o 10-04. Donbas mnie nie interesuje.

  23.02 09:29141 Komentuj
 • @UNUKALHAI (PS)

  nie wiem, czy o tym wiedziałeś: (Gdyby skan nie był czytelny należy powiększyć widok...

  23.02 00:08141 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Moje tagi

Ulubione