Komentarze autora Free Your Mind

 • 06.10.2014 07:40

  @XL4.PL

  "Cały czas w wypowiedziach prokuratorów mowa jest o tym samym i świadczy tylko o jednym - prokuratura po 1 kwietnia 2011 roku, nie analizuje wątku zamachowego jako konkretnego zagadnienia, a żaden argument nie okazuje się dla niej na tyle mocnym, aby ten wątek podjąć na nowo. To może skończyć się tylko w jeden sposób - umorzeniem."

  Myślę, że warto odróżniać dwie kwestie: 1) to, co się działo w Smoleńsku 10 Kwietnia, 2) to, co się działo z Delegatami 10 Kwietnia. W przypadku 1), czyli maskirowki smoleńskiej, to pozostaje do ustalenia, ile ciał Delegatów pojawiło się na polance samosiejek - i kiedy dokładnie. Jak też, w jaki sposób te ciała zostały udokumentowane (o ile udokumentowano to w ogóle). Autentyczne śledztwo powinno się toczyć w 2) sprawie (z wymienionych wyżej) i ono w żaden sposób nie powinno zostać umorzone.

 • 06.10.2014 07:36

  @MESZEK 13:31

  ale proszę pamiętać, że również prokuratorami może się kiedyś zająć polski wymiar sprawiedliwości.

 • 06.10.2014 07:34

  @KORMORAN321

  "Jedyne co przychodzi mi do głowy to sytuacja taka, że część ludzi zostało sprytnie wmanewrowanych w kłamstwo, z którego nie ma odwrotu, a na część wykorzystano przygotowane wcześniej jakieś kompromitujące materiały."

  Należy też założyć, że część ludzi całkiem świadomie kłamie, pilnując swoich "świętych życiorysów", które ległyby w gruzach, gdyby scenariusz z 10-04 nagle odsłonił się odmienny od dotychczasowego, zwłaszcza tego, co ci ludzie głosili. Poza tym, o czym też pamiętajmy, sporo osób zwyczajnie robi interes na "przemyśle smoleńskim", sprzedając kłamstwa i złudzenia tym odbiorcom, którzy bezgranicznie rozmaitym "niezależnym" ufają i którzy nie są w stanie samodzielnie sprawdzać tego, co "niezależni" im wpychają do głów. Jeśli więc ma się kurę, co złote jaja znosi, to także się jej nie przeznacza na rosół :)

  pozdr

 • 06.10.2014 07:30

  @MMARIOLA 22:49

  nie zmienia to faktu, że kolorowych strojów "strażaków" z moonfilmu nie widać na innych zdjęciach z 10-04, por. s. 14 i 16 tu

 • 04.10.2014 22:11

  @MMARIOLA

  image
  To zdjęcie ma się nijak do filmu Wiśniewskiego, ale mimo to wcale nie jest przesądzone, że to fotografia wykonana 10 Kwietnia.

  image

  Porównywałaś tych strażaków z tymi, co są na moonfilmie?

  image

  To zdjęcie jest w ogóle dziwne.


 • 04.10.2014 22:05

  @MMARIOLA 16:13

  to zdjęcie z 10 Kwietnia?

 • 04.10.2014 15:37

  @AE911TRUTHORG

  docierać można na różne sposoby, jeśli tylko się chce. Można szukać samych dokumentów, a można szukać ludzi przy tych dokumentach się krzątających. Można szukać nawet tych ludzi, co nie chcą mówić o tych dokumentach - i upubliczniać to, że nie chcą oni mówić. Wystarczyłoby tylko chcieć, sądzę. Ale ludzie mediów właśnie nie chcą.

 • 04.10.2014 15:21

  @MESZEK

  nie wiem, więc, czy piko ma do nich dostęp :)

 • 04.10.2014 15:20

  @MESZEK

  zapisy takie już chyba dawno zaległy w depozycie na Kremlu :)

 • 04.10.2014 15:20

  @MESZEK 15:09

  "dlaczego jest ono tak nieskuteczne dlaczego przez prawie 5 lat nie uzyskano żadnego znaczącego dowodu na przebieg wydarzeń"

  - wydaje mi się, że bardzo trudno jest dowieść tego, co nie zaszło :), choć, jak widzimy właśnie na przestrzeni blisko 5 lat, wiele osób, instytucji etc. się stara jak może, a że może nie za wiele, to i wychodzi tyle co nic. Ale, wie Pan, od czego są zaprzyjaźnione media, które nie takie cuda na kiju potrafią robić? Już kiedyś to pytanie stawiałem, lecz je przypomnę, czy rzeczywiście dziennikarze nie mogli dotrzeć do "miejsca katastrofy",

  image

  image

  czy nie chcieli - albo mówiąc inaczej: nie było rozkazu, by dotrzeć. Czy przypadkiem nie... czekali na kordon, który potem był "nie do przejścia"? Poza tym, czy nie dało się filmować np. z hotelu Nowyj, tego co się dzieje na pobojowisku? Czy nie można było poszukać miejsca na którymś z bloków w pobliżu lotniska? Przecież wszędzie nie stali ruscy mundurowi.

  No i czy nie dało się poszukać na Okęciu? No właśnie się nie dało. Jeśli więc Pan pyta, dlaczego to wszystko tak wygląda ze "śledztwem", jak wygląda - to odpowiedź jest prosta: bo nikt nie ma interesu w ujawnianiu prawdy. Ani politycy (rządowi, opozycyjni etc.), ani żurnaliści, ani prokuratorzy, ani eksperci.

 • 04.10.2014 15:12

  @MESZEK 15:04

  no tak, właściwie to nie wiadomo, czy problemy proceduralne nie wynikły też stąd, że to ZP zawalił wraz z pełnomocnikami prawnymi.

 • 04.10.2014 15:10

  @MESZEK 14:58

  ale ciekawe jest to, że już od długiego czasu nie było żadnej konferencji prasowej NPW. Tak jakby NPW nie miała na razie nic do powiedzenia.

 • 04.10.2014 10:33

  @AE911TRUTHORG 10:24

  z Paradowską i Żakowskim to raczej trzecia młodość niż druga :), natomiast z Jakiem-40 ciekawe jest to, że nawet dziennikarze niepokorni i niezależni nie są w stanie dotrzeć do żadnych protokołów, bumag, zapisów etc. w tej sprawie.

 • 04.10.2014 10:20

  Uzupełnienie

  nie zlinkowałem wypowiedzi Seremeta (z kwietnia 2012):
  link, a skoro już linkuję, to i zacytuję:

  "To dzięki naszej inicjatywie polscy biegli pojechali do Moskwy. Przebadali na miejscu oryginalne czarne skrzynki, przebadali wrak w Smoleńsku. Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych z Krakowa zbadali oryginalną czarną skrzynkę zapisującą dźwięk. Odsłuchy wykonywali na podstawie dokonanego przez siebie ''zrzutu'' z oryginału. Ich ekspertyza, upubliczniona w styczniu 2012 r. przez prokuraturę - która ponoć nic nie robi i o niczym nie informuje - podważyła niektóre ustalenia komisji Jerzego Millera. Chodziło o zidentyfikowanie jednego z głosów w kabinie pilotów jako głosu gen. Andrzeja Błasika. Nagle zewsząd słyszę, że ''udało się obalić kłamstwa komisji Millera''. A więc IES dokonał prawidłowej oceny tego, czego nie mamy w ręku, czyli czarnych skrzynek. Ale o prokuraturze, która to ujawniła, równocześnie mówi się - na użytek politycznych zabiegów - że ukrywa prawdę. (...)"

 • 04.10.2014 10:13

  @AE911TRUTHORG 23:58

  ładne.

 • 04.10.2014 10:13

  @KORMORAN321

  dzięki za linka,

  pozdr

 • 04.10.2014 10:13

  @DARIUSZ ZYGMUNT 21:03

  w Polsce bowiem bardzo trudno jest ustalić, kto jest po której stronie.

 • 04.10.2014 10:12

  @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA 13:33

  chyba jako pierwszy przed laty na tego tupolewa wskazywał arturb (którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam, żałując, że już nie pisze notek "smoleńskich").

  image

  Ja także wspominałem o tym rus. tupolewie w majowej notce z 2011:
  link

  image
  Marzec 2010, EPWA.

  image
  Samolot Putina w nieco innych, wcześniejszych okolicznościach w Polsce

  Oczywiście ten tupolew z marca 2010 na Okęciu nie musiał przywieźć Putina, ale ciekawe, jaki wykonał rejs z W-wy.

 • 26.09.2014 09:43

  @MESZEK

  sam Kraśko tego zbytnio nie wyjaśnia w swojej książce, która się zaczyna od razu od "widzenia wozów strażackich":

  „Wozy strażackie. Stare, wielkie, zakurzone i ubłocone wozy strażackie. To dla mnie początek wszystkiego, co stało się 10 kwietnia. Przy tej drodze nie było krawężnika ani chodnika, tylko pas ubitej ziemi. I to po nim jechali strażacy, żeby przebić się przez korek, a ich wozy wzbijały tumany kurzu. Nie miałem wtedy pojęcia, dokąd jadą. Pomyślałem, że był jakiś wielki karambol. Ta droga nie prowadziła na lotnisko, tylko do naszego hotelu. Wracaliśmy z centrum miasta. Gdy zobaczyłem sznur samochodów, przyśpieszyłem: „Jeśli są takie korki i coś się stało, lepiej wcześniej wyjechać do Katynia. A najlepiej od razu.””
  link

  Z tego by jednak wynikało, iż Kraśko jeszcze miał w planie wyjazd do Katynia, ale chyba jakimś spóźnionym transportem. Warto przy tym pamiętać, że akurat Kraśce udaje się szczęśliwie dotrzeć w okolice wozu strażackiego
  image
  co już nie uda się innym dziennikarzom. Może to przypadek?

 • 26.09.2014 09:37

  @TRZMIELKA

  niestety, wątku autokarów nikt z ZP nie chce badać :)

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

Moje ostatnie komentarze

 • @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  Zadaje sobie nieraz pytanie, na ile zapaść cywilizacyjno-kulturowa Polski jest w ogóle do...

  15.12 22:12239 Komentuj
 • @DDALIA 00:20

  Szczerze mówiąc, nie zauwazylem żadnych niebezpiecznych zjawisk. Może mieszkam w bezpiecznej...

  14.12 01:08239 Komentuj
 • @PISMAKER 14:42

  Ja się nie wyciszam tylko ciężko pracuję. Na chleb. Napisalem setki stron opracowań w...

  14.12 01:06239 Komentuj
 • @PISMAKER 13:38

  Proszę sobie zrobić powtórkę z historii i przypomnieć sobie jak się zakonczyla rewolucja...

  14.12 01:04239 Komentuj
 • @A-TEM 12:16

  To oczywiście niezwykle skomplikowana sprawa (z ewentualnym tapnieciem), ponieważ z biegiem...

  14.12 01:01239 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Moje tagi

Ulubione