Komentarze autora Free Your Mind

 • 01.12.2015 08:51

  @PIKO vs PISMAKER 11:19

  stuprocentowa wersja KBWLLP:

  "– Zapisy obiektywnych źródeł danych, takie jak czarne skrzynki, wyraźnie mówią, że całkowicie sprawny samolot, półtora kilometra przed pasem w Smoleńsku, zszedł na wysokość sześciu metrów nad ziemią"
  link

 • 30.11.2015 15:59

  @KORMORAN321

  nie sposób wszystkiego kontrolować :)

  Pozdr

 • 30.11.2015 15:53

  @KORMORAN321

  wie Pan, co do ewentualnych pozytywnych przesłanek, to mogą się one pojawić niejako "mimowolnie". Na coś takiego zwracał uwagę George-M w jednym z komentarzy - po prostu w toku nowego śledztwa mogą się nagle otworzyć pewne depozyty.

  Dzięki za informację o stronie prof. Dakowskiego,

  pozdr

 • 30.11.2015 08:11

  @PISMAKER 22:44

  no więc zobaczymy, czy będą tego typu przesłuchania i w jakiej formie. Ja byłbym za przesłuchaniami publicznymi.

 • 30.11.2015 08:10

  @DE.BET

  myślę, że Putinowi mogło zależeć.

 • 29.11.2015 20:13

  @LORDJIM

  poniał :)

 • 29.11.2015 20:12

  @DE.BET

  co weszło do gry? Los ludzi i zarazem wielka polityka.

  Natomiast, co do Brauna, to z pewnością jego wypowiedzi były nie na rękę zebranym, zwłaszcza tym badaczom, którzy poza "końcóweczką" świata nie widzą i niczym innym się nie interesują.

 • 29.11.2015 18:04

  @LORDJIM

  kiedyś wspominałeś, że nowy materiał montujesz. Masz już to?

 • 29.11.2015 17:52

  @LORDJIM

  "czy ktoś przebrnął przez te 13 minutek wyjaśnień ekspertów..."

  Ja nie :)

  Pozdr

 • 29.11.2015 17:51

  @DE.BET

  to zależy od tego, jak to postępowanie jest prowadzone, sądzę, na jakim materiale dowodowym się opiera etc.

 • 29.11.2015 17:12

  @LORDJIM 15:34

  to ja już wolę "Dziwną szpulę" CSI 2010 :D

  pozdr

 • 29.11.2015 17:11

  @RADZIO92

  w tym tygodniu ma powstać nowa KBWLLP.

 • 29.11.2015 17:08

  @LORDJIM 15:19

  dzięki Ci za eleganckie wklejki :)

  pozdr

 • 29.11.2015 08:57

  @DE.BET

  ale to właśnie jest najtrudniejsze do ustalenia - tzn., co było realne, a co nie. Wiele o tym pisałem w "Czerwonej stronie Księżyca", analizując właśnie przekaz medialny.

 • 27.11.2015 21:50

  @MESZEK

  bardzo ciekawe zestawienie, choć pewnie prof. Jelonka tu nie zajrzy. Nawiasem mówiąc niedawno Macierewicz zapowiedział powołanie KBWLLP-bis, która miałaby się zająć nawet remontem Tu-154M 101, a nie tylko "końcóweczką". Ciekawe więc, czy owa komisja zajmie się też Okęciem.

 • 27.11.2015 20:08

  @GEORGE-M

  rozwijam:

  "Bo temat nie jest dla naukowców, ale dla śledczych, POLICMAJSTRÓW.
  I żadna brzytwa stosowane przez KS tego nie zmieni.
  Piko ma rację, temat "nauki smoleńskiej" jest dla badań psycho- i politologicznych.

  Może na początku miało być inaczej ...

  Serdecznie!"
  * *
  Nie mogę się z tym zgodzić. Naukowcy będą mieli zajęcia jeszcze na wiele lat, choćby opisując i analizując, jak wyglądały katastrofologiczne badania, jak przedstawiały je media, jak wyglądało "dziennikarstwo śledcze" etc. - słowem, z jakim fenomenem społecznym mieliśmy (i wciąż mamy) do czynienia. To historia, jakiej w Polsce jeszcze nigdy nie było. Natomiast, co do śledczych - zgoda. Sam jestem ciekaw, jak będzie wyglądać śledztwo w sprawie śledztwa - kto nim pokieruje, jak będą wyglądać przesłuchania świadków itd. Wszystko przed nami :)

  Pozdr

 • 27.11.2015 15:29

  @PIKO

  myślę, że "większości naukowców" po prostu nie obchodzi to, co się stało 10 Kwietnia - po prostu żyją codziennym życiem, nie oglądając się wstecz i zajmując się bieżączką zawodową. Jedni usatysfakcjonowani są pracami KBWLLP, drudzy czekają na KBWLLP-bis. Mało kto z "większości naukowców" potrafiłby odróżnić Bahra od Wierzchowskiego albo Wiśniewskiego od Sępa, albo Wosztyla od "Ziętasa" - czyli zwyczajnie "nie siedzą" w "tematyce smoleńskiej". Masz rację, pisząc, że "widzą świat jak pokazują w telewizorze" - toteż dopiero, gdy telewizor pokaże świat w nieco innym wymiarze, ich światopogląd się zmodyfikuje/zmieni.

 • 27.11.2015 12:03

  @GEORGE-M

  odwijam i komentuję:

  "Czy brzytwa Ockhama odcina tutaj mniej skomplikowane zagadnienie? Proszę popatrzeć ile wysiłku intelektualnego, kilowatów energii pożartej przez komputery i przegadanych dni poszło na odtwarzanie hipotetycznych wydarzeń!"

  To prawda.

  "Sprawdzenie prawdziwości założeń wymagałoby poszukiwań nie w dziedzinie nauki, ale działalności czysto śledczej."

  Zgadzam się.

  "Naukowe obalenie wersji oficjalnej jest zasługą, jak stwierdził p. Braun, budowa hipotez na wątpliwych danych nauką nie z pewnościa jest."

  No właśnie warto zadać sobie pytanie: co tak bardzo trzyma naukowców przy jednej, jedynej wersji wydarzeń?

  "Stosowanie wzmiankowanej brzytwy jest samoograniczaniem, rozpatrywaniem zagadnienia wielowymiarowego w obciętej przestrzeni. Do czego takie podejście prowadzi widać już od samego początku..."

  Ja żartowałem z tym przywoływaniem brzytwy Ockhama. Rozumiem podejście, w którym nie mnoży się "bytów fikcyjnych" bez potrzeby, pod warunkiem, że nie tworzy się fikcji, a z tym niestety mamy do czynienia w przypadku referatów na KS. Należałoby najpierw bardzo skrupulatnie ustalić pewien wyjściowy zestaw prawdziwych danych, a dopiero potem wchodzić na poziom teoretyzowania, wizualizowania, obliczania etc. Tego jednego warunku nie są w stanie spełnić badacze z KS.

 • 27.11.2015 11:22

  @GEORGE-M

  odwijam:

  "Poczekajmy zatem na kolejny odcinek serii p. Brauna. On wie, że 99.9 nie ma szansy przejść w 100.0. Za duży skok. Można jednak podejrzewać, że wiara tych, co jeszcze wierzą w te procenty słabnie. Pierwszy publiczny szok już mają, jak otworzą się depozyty trudno będzie upilnować ukazywania ich zawartości w taki sposób, aby pokazać tyle, ile wolno by nie zepsuć narracji.
  Jeśli dwa śledztwa JK się rozpoczną mają szansę ukazać coś więcej, tylko ile pokażą nam, będącym bez dostępu do skrywanych od lat informacji?"

  Może ma Pan rację :) - wiele zależy od determinacji osób, które np. za śledztwo obejmujące śledztwo się wezmą. Natomiast wracając jeszcze do "kwestii Brauna" i reperkusji na IV KS po jego końcowym wystąpieniu, to nie wiem, czy Pan zwrócił uwagę na wypowiedź prof. Z. Jelonka (bodajże), który stwierdził, że badacze skupieni wokół KS używają po prostu brzytwy Ockhama, czyli (jego zdaniem), wybierają prostszy scenariusz zamiast skomplikowanego (w domyśle tego zaproponowanego przez Brauna). Otóż jeśli badacze chcieliby się trzymać "najprostszego" scenariusza, to zaproponował go dr E. Klich w haśle "walnęło-urwało". Narracja wypadkowa przecież jest prosta jak budowa cepa: piloci zeszli we mgle i walnęli w masyw leśny, po czym doszło do "lądowania w położeniu plecowym" i, wicie-rozumicie, zadziałało przeciążenie 100g. Co zaś z ciałami i fotelami pasażerów, których nie mógł znaleźć księżycowy wędrowiec z kamerą? Ano, wicie-rozumicie "były gdzie indziej", tzn. leżały tam, gdzie oko ludzkie i oko kamery akurat nie mogło sięgnąć.

  Pozdr

 • 27.11.2015 11:14

  @DAKOWY

  hm, to podsumowanie nasuwa mi skojarzenie z pewną wypowiedzią pewnego ministra - dobrze kojarzę? :D

O mnie

image fymreport.polis2008.pl image 65,2 MB image 88 MB FYM blog Polis2008

legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych
w Irlandii 2


yurigagarin@op.pl


(before you read me you gotta learn how to see me)
free your mind
and the rest will follow,
be colorblind,
don't be so shallow


"bot, który się postom nie kłania"
[Docent Stopczyk]


"FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant]


"Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik]


"Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230]
"Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski]
"Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła]
"FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych.
Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael]
"Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski]
kwestia archiwów IPN-u
Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?"
Komorowski: Co to znaczy otwarcie?"

"Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) "
[tzw. listy czytelników do "Trybuny"]

"Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia"
[Tusk]

"Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa."
[ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja]

"Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) "
[tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Ostatnie notki

 • Pytanie: jak?

  W szumie medialnym wokół nowej KBWLLP umknęła chyba nie tylko mnie informacja...  

  5.02 07:32419 Komentuj
 • Króciutko

  W ferworze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia umknęła nam chyba jedna rzecz, to jest...  

  23.12.2015 07:08181 Komentuj
 • Jeszcze o kwestii prawdy

  Moja niniejsza notka powstała z inspiracji postem Piko, który w kontekście...  

  26.11.2015 18:55256 Komentuj

Moje ostatnie komentarze

 • @KORMORAN321

  dziękuję Panu pięknie :) Wszystkiego dobrego dla Pana i Pańskiej Rodziny na te Święta...

  26.03 12:02419 Komentuj
 • @JOANNA MIESZKO-WIÓRKIEWICZ

  chętnie wysłucham. Wesołych Świąt :)

  26.03 12:00419 Komentuj
 • @AEROZOLINTI

  wzajemnie :) Radosnego Alleluja :) Ja, niestety (a może stety) w Polsce od ub. roku. Na razie...

  26.03 11:59419 Komentuj
 • @TRZMIELKA

  ja zwykle w Wielki Piątek (już po nabożeństwie, rzecz jasna) oglądam "Pasję", a Sobota to...

  26.03 11:58419 Komentuj
 • @KORMORAN321

  dzięki za wklejkę z G. Braunem :)

  25.03 16:34419 Komentuj

Aktywne dyskusje

Piszę w lubczasopismach

Archiwum postów

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Moje tagi

Ulubione